Trwa ładowanie...
da5ycmo

Owsiak wbija szpilę Kuchcińskiemu i zaprasza go na Pol'and'Rock. "Może przylecieć samolotem"

Prezes WOŚP skomentował "rodzinne loty" marszałka Sejmu. Zachęcił go, aby pojawił się na Pol'and'Rock Festival. - Jeżeli chce do nas przylecieć, to proszę bardzo. Najbliższe lotnisko jest w Zielonej Górze albo w Niemczech - podpowiedział Jerzy Owsiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes WOŚP Jerzy Owsiak zaprosił marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na Pol'and'Rock Festival
Prezes WOŚP Jerzy Owsiak zaprosił marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na Pol'and'Rock Festival (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
da5ycmo

Sprawa marszałka Sejmu dotyczy łącznie sześciu lotów na trasie Warszawa - Rzeszów i ze stolicy do Krakowa. Markowi Kuchcińskiemu podczas podróży towarzyszyli członkowie rodziny: córka, synowie lub żona. Przelot dwukrotnie odbywał się najnowszym, zakupionym przez rząd samolotem. Za koszt takiej podróży trzeba zapłacić średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ostatecznie rejsy członków rodziny z własnej kieszeni pokryje polityk, ale pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Mimo to Jerzy Owsiak pozwolił sobie na antenie TVN24 na drobną uszczypliwość w kierunku marszałka Sejmu. Organizator Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą podkreślił, że jego impreza jest "otwarta dla wszystkich i każdy chce tam być".

da5ycmo

- Jeżeli pan Kuchciński chce do nas przylecieć, to proszę bardzo. Najbliższe lotnisko jest w Niemczech albo Zielonej Górze. Zielona Góra uruchomiła w tym roku połączenie z Warszawą, w związku z tym zapraszam pana marszałka bardzo gorąco - powiedział.

Lider WOŚP dodał również, że język, którym posługują się parlamentarzyści, jest dla niego "niepojęty i niezrozumiały". Zapewnił, że na dawnym Przystanku Woodstock "nie rozmawia się w ten sposób". Owsiak informował wcześniej, że na tegorocznej edycji imprezy nie pojawią się politycy. Miał nadzieję, że gdyby byli, to "być może potrafiliby dyskutować w taki sposób, żeby mówić jasno, nie przerywać sobie i żeby było to zrozumiałe".

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da5ycmo

Podziel się opinią

Share
da5ycmo
da5ycmo
Więcej tematów