Trwa ładowanie...
dn1txp1

Jerzy Owsiak o festiwalu Pol'And'Rock: w tym roku nie będzie polityków

Szef fundacji WOŚP i organizator festiwalu Pol'and'Rock Jerzy Owsiak zapowiada, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się bez udziału polityków. W przeszłości na Przystanku Woodstock, będącego poprzednikiem Pol'andRock, gościli m.in. Lech Wałęsa, Grzegorz Schetyna czy Borys Budka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
dn1txp1

- Politycy na przystanku to kwestia otwarta. W tej edycji ich nie będzie. Teren jest jednak otwarty, a trwa rok wyborczy. Środowiska katolickie rozwiesiły plakaty w Kostrzynie, ostrzegające przed festiwalem. My ich nie usuwamy, jesteśmy za wolną dyskusją - powiedział na antenie rp.tv, nawiązując do akcji rozdawania ulotek, zniechęcających do udziału w wydarzeniu.

- Nie mam prawa mówić ludziom na kogo głosować, ale zachęcam, żeby iść na wybory - dodał.

Jedyną postacią ze świata polityki ma być Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, z którym Owsiak zorganizuje dyskusję na temat hejtu. Podczas festiwalu odbędą się również spotkania m.in. z Wojciechem Smarzowskim, Zbigniewem Zamachowskim i Olgą Tokarczuk.

dn1txp1

Co Owsiak ma do powiedzenia premierowi?

Owsiak nawiązał do kwestii wycofania połączeń kolejowych na festiwal. - W ostatnich latach przejazdy na Woodstock były świetnie naoliwionym interesem, który przynosił zyski. Ktoś niepotrzebnie włożył kij w szprychy. Na szczęście wsparli nas marszałkowie oraz premier Morawiecki - stwierdził. - Jeśli sam pan premier przyjedzie na Woodstock, zapytam go o służbę zdrowia, pielęgniarki i niedostępne leki - dodał.

Wciąż aktualny pozostaje temat przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Owsiakowi. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie uważa, aby uhonorowanie tylko jego wysiłku było sprawiedliwe. - Nie żyję w świecie, w którym muszę narażać życie i walczyć o pokój. Miłe, że ktoś myśli o tym Noblu, ale wolałbym, aby nagroda została przyznana całej Orkiestrze - powiedział.

dn1txp1

Źródło: rp.tv

Zobacz także: Leszek Miller uderza w programy socjalne PiS. Krytykuje "rozdawnictwo"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn1txp1

Podziel się opinią

Share

dn1txp1

dn1txp1
Więcej tematów