Trwa ładowanie...

Choć nie rządzi państwem, stoi na czele opozycji. Schetyna numerem jeden w sondażu

Coraz lepiej w sondażach wypada Platforma Obywatelska. Wzrost poparcia dla tej partii wiąże się też z lepszą oceną Grzegorza Schetyny jako lidera. Znaczna część Polaków nie ma wątpliwości, kto stoi na czele opozycji.

Choć nie rządzi państwem, stoi na czele opozycji. Schetyna numerem jeden w sondażuŹródło: WP.PL
d341i85
d341i85

Najwięcej Polaków pytanych o lidera opozycji wskazało na szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę. Ich odsetek to ponad 42 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla „Newsweeka”.

Co więcej, Schetynę popierają głównie osoby starsze - 52,1 proc. grupy 50+ wskazało właśnie na niego - z wykształceniem zasadniczym zawodowym (42,1 proc.) i średnim (47,3 proc.), mieszkający w miastach do 20 tys. mieszkańców (51 proc.) albo między 200 a 499 tys. mieszkańców (51,3 proc.).

Kogo jako lidera opozycji widzą najzamożniejsi Polacy (zarabiający powyżej 5 tys. zł miesięcznie)? 43,3 proc. tej grupy wskazało na Schetynę, kolejne 12,6 proc. - na Petru.

d341i85

Kto, jak nie Schetyna

Znacznie mniej pytanych - 10,7 proc. - jako lidera opozycji widzi przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru. Więcej respondentów wybrało odpowiedź "ktoś inny". Stanowiska w sprawie nie potrafiło zabrać z kolei 29,8 proc. Polaków.

Przypomnijmy, że na czele poprzednich sondaży nie stawał Schetyna. W styczniowym badaniu "Rzeczpospolitej" Polacy zadeklarowali, że opozycja nie ma lidera, a jeśli ma, to jest nim szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. Z sondażu przeprowadzonego przez IBIS dla Radia ZET i "Faktu", również w styczniu, najwięcej osób wskazało na Tuska.

Dlaczego PO się podoba?

Coraz większe poparcie dla Platformy w sondażach może wynikać z wpadek pozostałych partii. Prawu i Sprawiedliwości miała zaszkodzić sprawa z byłym rzecznikiem MON Bartłomiejem Misiewiczem oraz afera z byłym przewodniczącym podkomisji smoleńskiej Wacławem Berczyńskim.

Źródło: "Newsweek"

d341i85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d341i85
Więcej tematów