Trwa ładowanie...

Były senator PiS Stanisław Kogut coraz bardziej chory, ale zostanie w areszcie

Oskarżony o korupcję były senator PiS Stanisław Kogut pozostanie w areszcie - zdecydował sąd. Zdaniem jego obrońcy, mec. Pawła Śliza, Kogut powinien wyjść na wolność m. in. z powodu pogarszającego się stanu zdrowia.
Share
Senator Stanisław Kogut przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach.
Senator Stanisław Kogut przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach.Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
dtqxf34

Byłego senatora PiS, Stanisława Koguta, na początku tego roku zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Po tym, jak Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła mu zarzuty korupcyjne, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mec. Paweł Śliz złożył wniosek o uchylenie aresztu, ale sąd go odrzucił.

Jednym z powodów, dla których obrońca uważa, że Kogut nie powinien przebywać w więzieniu jest pogarszający się stan zdrowia byłego senatora PiS. Cierpi on na retinopatię - poważne problemy ze wzrokiem w związku z cukrzycą. Leczenie wymaga regularnych zastrzyków w gałkę oczną. Jak twierdzi mec. Śliz pobyt w więzieniu pogłębia chorobę byłego sanatora, dlatego adwokat nie składa broni:

- Złożyłem wniosek do Prokuratury Regionalnej w Katowicach o uchylenie aresztu. Czekamy na jego rozpatrzenie - powiedział "Wirtualnej Polsce" mec. Śliz.

dtqxf34

Sprawa, z którą zamieszany jest Kogut toczy się od końca 2017 r. Prokuratura postawiła zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania wielomilionowych łapówek w sumie 14 podejrzanym. Byłemu senatorowi grozi do 12 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Krytyczne słowa pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. "Udaje, że w jego kompetencjach leży walka z koronawirusem"

dtqxf34

Podziel się opinią

Share
dtqxf34
dtqxf34
Więcej tematów