Trwa ładowanie...
d3w39cn

Były opozycjonista Andrzej Celiński: podziały Polaków są groźne

To, co widzimy, jest groźne, bo dzieli Polaków tak tragicznie, że te podziały będą dziedziczone. Dzieci będą dziedziczyć postawy swoich rodziców - ostrzegł były opozycjonista Andrzej Celiński, który wyraził zdanie, iż w Polsce ma obecnie miejsce "zamach na wasze wolności, na wolność i demokratyczny charakter państwa polskiego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były opozycjonista Andrzej Celiński
Były opozycjonista Andrzej Celiński (WP.PL)
d3w39cn

Celiński był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24, gdzie komentował wczorajszą miesięcznicę i kontrmanifestację zorganizowaną przez Obywateli RP, w której sam brał udział. Jego zdaniem obecna sytuacja w Polsce pod rządami PiS będzie miała konsekwencje nie tylko w pogorszeniu jakości życia wewnętrznego, ale też w miejscu Polski w Europie. Ostro skrytykował obecną ekipę rządzącą, jako tę, która najbardziej kocha "władzę i kasę". - Takiej ekipy to nawet w starych czasach PSL-owskich nie było, która tak gra do siebie - mówił.

Według Celińskiego poważnym problemem jest kultura polityczna Polaków. - To, co widzimy, jest groźne, bo dzieli Polaków tak tragicznie, że te podziały będą dziedziczone. - Dzieci będą dziedziczyć postawy swoich rodziców - mówił. W jego opinii koszt, jaki przyjdzie Polakom za to zapłacić, będzie "nie do oszacowania".

Celiński uznał, że zakończenie lipcowej kontrmiesięcznicy było "fantastyczne". - Ten mały moralnością i duchem człowiek Jarosław Kaczyński, który się chowa za odpowiedzialnością innych, a w rzeczywistości rządzi naszym krajem, w efekcie przeszedł (...) kompletnie pustym Traktem Królewskim, który zawsze kłębi się tam od ludzi - powiedział były opozycjonista.

d3w39cn

Podziel się opinią

Share

d3w39cn

d3w39cn
Więcej tematów