Trwa ładowanie...
d2lz95u

Burza wokół Bartłomieja Misiewicza. Macierewicz przekroczył granicę? "Skandal, paranoja"

Platforma Obywatelska zapowiada, że nie przejdzie obojętnie obok faktu, że szef MON straszy wolne media dla obrony Bartłomieja Misiewicza. - To przekroczenie kolejnych granic, skandal, paranoja i dowód na to, że mamy chore państwo - stwierdzili politycy PO. Zadeklarowali, że będą walczyć o wolność słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza wokół Bartłomieja Misiewicza. Macierewicz przekroczył granicę? "Skandal, paranoja"
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d2lz95u

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział w poniedziałek, że skieruje do prokuratury wnioski o wyjaśnienie działań "noszących znamiona przestępstwa" wobec szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego MON Bartłomieja Misiewicza. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o sfałszowanie konta urzędnika na portalu społecznościowym i "realizowanie działań prowokacyjnych, których celem było upowszechnianie fałszywych informacji na temat urzędnika MON".

- Macierewicz straszy służbami specjalnymi niezależne media, opinię publiczną i wszystkich tych, którzy chcą drążyć problem Misiewicza - skandalicznej postaci na polskiej scenie politycznej, ale jak się okazuje strategicznej dla PiS, naprawdę mamy do czynienia z chorym państwem, z paranoją - powiedział Mariusz Witczak (PO).

Poseł PO zaapelował do mediów, aby się nie bały. - Będziemy wspólnie walczyć o wolność słowa, o to, żeby wszystkie informacje dotyczące tych, którzy dzisiaj sprawują władzę, były wyświetlane - dodał.

d2lz95u

Kaczyński ulega fanaberiom Macierewicza

Witczak ocenił, że Macierewicz ma "potężną" pozycję w Prawie i Sprawiedliwości i w państwie. - To jest pewnie krępujące dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chciałby być najpotężniejszą postacią na polskiej scenie politycznej, ale musi ulegać fanaberiom Macierewicza - stwierdził.

- Prezes PiS może pogrozić placem, premier Beata Szydło może sobie pogadać, a na końcu Macierewicz mówi opinii publicznej jak będzie - powiedział Witczak.

"Donos" Macierewicza? "Skandal"

Poseł PO Andrzej Halicki ocenił, że "polskie państwo coraz częściej przypomina PRL-bis i PRL-PiS". - Tworzy się uprzywilejowana kasta ludzi, która stawia siebie ponad prawem i która przypisuje sobie przywileje nieakceptowalne i nienależne w demokratycznym państwie - stwierdził. Jak dodał, "donos" Macierewicza do prokuratury jest skandalem.

d2lz95u

- Nie można straszyć dziennikarzy konsekwencjami prawnymi, wtedy kiedy opisują prawdę - podkreślił Halicki.

Misiewicz odchodzi? MON dementuje

W sobotę nazwisko Misiewicza zniknęło ze strony internetowej MON, zarówno z zakładki dotyczącej kierownictwa resortu, jak i rzecznika prasowego. Tego dnia ministerstwo poinformowało na Twitterze, że Misiewicz przebywa na urlopie. Sam rzecznik powiedział, że wróci z urlopu "za kilkanaście dni".

W mediach pojawiła się w poniedziałek informacja, że Misiewicz definitywnie odchodzi z resortu. MON ją zdementowało.

d2lz95u

Podziel się opinią

Share

d2lz95u

d2lz95u
Więcej tematów