Trwa ładowanie...
rimini
Tomek Orszulak

Brutalna napaść na Polaków w Rimini. Jest wyrok sądu

Po 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla trzech sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini - taki jest wyrok sądu w Bolonii. Wcześniej skazany został przywódca grupy 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu.

Share
Brutalna napaść na Polaków w Rimini. Jest wyrok sądu
Źródło: PAP/EPA, fot: Manuel Migliorini
d1yvbmi

Sąd w Bolonii skazał napastników z Rimini na 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla każdego z oskarżonych. Prokurator żądał dla nich 12 lat więzienia. Z kolei 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu otrzymał wcześniej wyrok 16 lat więzienia.

Przed rozprawą polskie małżeństwo przekazało bolońskim sędziom list, w którym szczegółowo opisane były drastyczne szczegóły napaści. Polacy przedstawili również skutki zdarzenia, zarówno psychiczne jak i fizyczne, oraz opis leczenia, któremu musieli się poddać.

Do ataku doszło w 2017 roku w Rimini. Młodzi imigranci napadli na Polaków na plaży w nocy z 25 na 26 sierpnia. Młoda kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner poważnie zraniony i pobity. Śledztwo w tej sprawie prowadziła włoska prokuratura.

d1yvbmi

Napastnicy, czyli "bestie"

- Piliśmy wódkę, piwo, paliliśmy skręty. Przesadziłem z używkami, nie miałem pojęcia, co się dzieje - miał zeznać w prokuraturze 17-letni Marokańczyk. Przywódca bandy - 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu - przebywał wtedy we Włoszech legalnie.

Otrzymał prawo pobytu z powodów humanitarnych po tym, gdy w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Złożył też wniosek o azyl. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców, który opuścił ok. dwa miesiące temu.

Leszek Miller o Lechu Kaczyńskim: w kameralnym gronie sprawiał bardzo dobre wrażenie - zobacz wideo

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1yvbmi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yvbmi
d1yvbmi
Więcej tematów