Trwa ładowanie...
d3k9k9o
rimini

Brutalna napaść na Polaków w Rimini. Jest wyrok sądu

Po 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla trzech sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini - taki jest wyrok sądu w Bolonii. Wcześniej skazany został przywódca grupy 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kongijczyk Guerlin Butungu na rozprawie sądowej
Kongijczyk Guerlin Butungu na rozprawie sądowej (PAP/EPA, Fot: Manuel Migliorini)
d3k9k9o

Sąd w Bolonii skazał napastników z Rimini na 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla każdego z oskarżonych. Prokurator żądał dla nich 12 lat więzienia. Z kolei 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu otrzymał wcześniej wyrok 16 lat więzienia.

Przed rozprawą polskie małżeństwo przekazało bolońskim sędziom list, w którym szczegółowo opisane były drastyczne szczegóły napaści. Polacy przedstawili również skutki zdarzenia, zarówno psychiczne jak i fizyczne, oraz opis leczenia, któremu musieli się poddać.

d3k9k9o

Do ataku doszło w 2017 roku w Rimini. Młodzi imigranci napadli na Polaków na plaży w nocy z 25 na 26 sierpnia. Młoda kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner poważnie zraniony i pobity. Śledztwo w tej sprawie prowadziła włoska prokuratura.

Napastnicy, czyli "bestie"

- Piliśmy wódkę, piwo, paliliśmy skręty. Przesadziłem z używkami, nie miałem pojęcia, co się dzieje - miał zeznać w prokuraturze 17-letni Marokańczyk. Przywódca bandy - 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu - przebywał wtedy we Włoszech legalnie.

Otrzymał prawo pobytu z powodów humanitarnych po tym, gdy w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Złożył też wniosek o azyl. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców, który opuścił ok. dwa miesiące temu.

d3k9k9o

Leszek Miller o Lechu Kaczyńskim: w kameralnym gronie sprawiał bardzo dobre wrażenie - zobacz wideo

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów