Policjantki schwytały napastników z Rimini. Dostały ordery od prezydenta Włoch

Policjantki Roberta Rizzo i Francesca Romana Capaldo zostały odznaczone Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Prezydent Sergio Mattarella przyznał ordery za akty heroizmu, walkę z przestępczością i działalność społeczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd skazał Guerlina Butungu na karę 16 lat więzienia
Sąd skazał Guerlina Butungu na karę 16 lat więzienia (East News)

Jak informuje agencja ANSA, Roberta Rizzo została odznaczona za zaangażowanie w obronę kobiet i nieletnich ofiar wykorzystywania i przemocy. Razem z Francescą Romaną Capaldo doprowadziły do aresztowania sprawców napaści na parę Polaków w Rimini.

Grupą policjantów poszukujących napastników kierowała właśnie Capaldo. Lokalny serwis altarimini.it podaje, że w uzasadnieniu wskazano na jej wzorową pracę w walce z przemocą seksualną.

Do napaści na parę Polaków doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży w Rimini. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity. Tej samej nocy członkowie gangu napadli i zgwałcili Peruwiańczyka. Po kilku dniach doszło do zatrzymania wszystkich napastników. Najmłodszy z nich miał 15 lat, a najstarszy 20 lat.

Zobacz też: Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci. "Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy"

10 listopada włoski sąd skazał przewodzącego grupie Kongijczyka Guerlina Butungu na karę 16 lat więzienia. Pozostali trzej napastnicy będą sądzeni w innym trybie, ponieważ są nieletni.