Trwa ładowanie...

Sprawca napaści na Polaków w Rimini skazany na 16 lat

Guerlin Butungu, 20-latek z Konga, został skazany na karę 16 lat więzienia za napaść na dwoje polskich turystów w Rimini oraz za inne napady i rozboje dokonane w tym mieście w sierpniu.
Share
Guerlin Butungu w sądzie
Guerlin Butungu w sądzieŹródło: East News, Fot: Davide Gennari
djutvam

Włoski prokurator przedstawił sędziom dwie opcje wyroku ws. Kongijczyka Guerlina Butungu, który brał udział w ataku na polską parę na plaży we włoskim Rimini. Pierwsza zakładała 14,5 roku więzienia, druga - 12 lat i 4 miesiące więzienia. Pełnomocnik Polaków żądał dla nich bardzo wysokich odszkodowań.

Zobacz też: Rimini - miasto grzechu

Butungu przebywa we Włoszech legalnie. Otrzymał prawo pobytu z powodów humanitarnych po tym, gdy w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Złożył też wniosek o azyl. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców, który opuścił ok. dwa miesiące temu.

djutvam

Imigrant z Konga był sądzony osobno, gdyż trzej pozostali sprawcy napaści to nieletni w wieku od 15 do 17 lat.

Włoski sąd zdecydował o wydaleniu rodziców dwóch nieletnich braci, sprawców napadów i gwałtów. Imigranci muszą wrócić do Maroka, bo sąd uznał, że nie są w stanie wypełnić właściwie roli rodziców i wychować dzieci.

Do napaści na parę Polaków i transwestytę z Peru doszło 26 sierpnia. O wyroku sądu w Rimini poinformował portal Rimini Today.

djutvam

Podziel się opinią

Share
djutvam
djutvam
Więcej tematów