Trwa ładowanie...

Proces ws. napaści na Polaków w Rimini. Nowe fakty

Para młodych Polaków opisała drastyczne szczegóły zdarzenia oraz jego skutki. List został przekazany przez ich pełnomocnika do trybunału dla nieletnich w Bolonii. W czwartek ruszy tam proces trzech sprawców ataku.

Share
Proces ws. napaści na Polaków w Rimini. Nowe fakty
Źródło: WP.PL
dopwvtm

O planowanym procesie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Pełnomocnik Polaków, mecenas Maurizio Ghinelli, wyjaśnił, że są to te same pisemne relacje, które zostały przygotowane na proces 20-letniego Kongijczyka Guerlina Butungu. Treść listów w dużym stopniu przyczyniła się do wymierzenia mu kary 16 lat więzienia - wyższej od tej, o jaką wnioskował prokurator.

Polacy szczegółowo opisali zdarzenie oraz jego skutki, także psychiczne, jak również przedstawili szczegóły leczenia, jakiego wymagają.

dopwvtm

Za zamkniętymi drzwiami

Przed bolońskim sądem stanie dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk. Z informacji PAP wynika, że obrońcy nastolatków wniosą o osądzenie ich w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary. Proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

W najbliższych dniach z kolei oczekiwana jest publikacja uzasadnienia wyroku, wydanego w listopadzie wobec Butungu. Jego obrona zapowiedziała złożenie apelacji.

Do brytalnej napaści na parę Polaków doszło 26 sierpnia. Sprawcy zgwałcili kobietę i ciężko pobili jej partnera. W tym samym miesiącu dokonali także w Rimini innych napadów.

Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy:

dopwvtm

Podziel się opinią

Share
dopwvtm
dopwvtm
Więcej tematów