Trwa ładowanie...

Bp Pieronek krytykuje spot PiS. Protestuje też była prezenterka TVP Info

Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców - mówi biskup Tadeusz Pieronek. To ocena spotu PiS. Tymczasem była dziennikarka TVP chce usunięcia swojego wizerunku z klipu.

Bp Pieronek krytykuje spot PiS. Protestuje też była prezenterka TVP InfoŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d1pob8e
d1pob8e

Biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdza, że uchodźcy nie są zagrożeniem na taką skalę, żeby każdy z Polaków musiał się obawiać. - Zamachy w różnych częściach świata i Europy były, podobnie jak inne akty przemocy i należy się pilnować - zastrzega były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski

Pytany o klip wyborczy, w którym PiS straszy uchodźcami, wprost krytykuje rządzący obóz. Bp Pieronek nie życzy politykom, aby kiedykolwiek byli traktowani w taki sposób. - Wychodzi brak sumienia i brak miłości do bliźniego. To zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu - ocenił.

Zdaniem hierarchy Polska powinna przyjąć uchodźców. - To wynika choćby z zasady solidarności. Jeżeli my chcemy być szanowani i wspomagani, to pomagajmy i wspierajmy też innych - przekonuje. Zaznacza też, że nie spodziewa się, aby Polska utworzyła korytarze humanitarne, co zapowiadał Jarosław Kaczyński.

d1pob8e

Dziennikarka TVP odcina się od spotu PiS

Tymczasem ws. spotu PiS ws. uchodźców oświadczenie wydała też była prezenterka TVP Info. Wizerunek Justyny Śliwowskiej-Mróz wykorzystali twórcy filmu. Dziennikarka zażądała usunięcia swojego wizerunku i przeprosin.

"Nie jestem i nigdy nie byłam członkiem żadnej partii politycznej. Nigdy publicznie nie deklarowałam poparcia dla żadnej partii politycznej czy jakiegokolwiek polityka. Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania" - napisała Śliwowska-Mróz w mediach społecznościowych.

"Sprzeciwiam się jakimkolwiek próbom wykorzystywanie mnie do jakichkolwiek działań o charakterze partyjnym. Działanie te godzą w moje dobra osobiste chronione prawem" - zaznaczyła.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d1pob8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pob8e
Więcej tematów