ycipk-2imm8n

Nowy spot wyborczy PiS. Partia ostrzega przed napływem uchodźców

Szef kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba zaprezentował nowy spot swojej partii. W krótkim materiale PiS ostrzega, że rządy KO mogą spowodować nagły wzrost liczby uchodźców w Polsce, co z kolei miałoby skutkować narastającą anarchią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Poręba zaprezentował nowy spot PiS
Tomasz Poręba zaprezentował nowy spot PiS (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
ycipk-2imm8n

Poręba podkreślił, że "stawką nadchodzących wyborów samorządowych jest bezpieczeństwo Polaków". Szef kampanii PiS przypomniał, że PO wielokrotnie zgłaszało chęć "przyjmowania nielegalnych imigrantów". Jego zdaniem, wspomniana polityka została poparta na szczeblu lokalnym, kiedy rządzący największymi miastami w Polsce politycy Platformy podpisali deklarację "o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji".

- Do dzisiaj ani Grzegorz Schetyna, ani prezydenci największych polskich miast tych słów nie odwołali, oni się z tych deklaracji nie wycofali - przypominał.

Zdaniem Tomasza Poręby, zapowiadana przez KO likwidacja sejmików wojewódzkich jest próbą przeforsowania nowej polityki migracyjnej. - Platforma przez likwidację urzędów wojewódzkich chce oddać władzę na poziomie regionów, na poziomie miast, tym właśnie osobom, prezydentom, którzy chcą, aby w Polsce byli nielegalni migranci. To jest clou programu Platformy, który dotyczy nielegalnej migracji - tłumaczył.

ycipk-2imm8n

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Trwający minutę spot przedstawia katastroficzną wizję Polski w 2020 roku. Według czarnego scenariusza nakreślonego przez PiS, przez napływ imigrantów w kraju może wzrosnąć przestępczość, dochodzić do zamachów, a także masowo powstawać muzułmańskie enklawy. Informacje o dramatycznych wydarzeniach ilustrowane są materiałami przedstawiającymi przemoc i agresję. - Czy będziemy czuli się bezpiecznie jeśli PO to zrealizuje? - pyta spiker.

ycipk-2imm8n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2imm8n

ycipk-2imm8n
ycipk-2imm8n