Trwa ładowanie...
grzyb

Borowik - gigant. Olbrzymi grzyb znaleziony w Wielkopolsce

Pani Martyna nie wierzyła własnym oczom, gdy jej narzeczony pokazał jej znalezionego w lesie grzyba. Potężny prawdziwek zrobił na parze piorunujące wrażenie. Ten niezwykły okaz waży prawie 3 kilogramy!

Share
Borowik - gigant. Olbrzymi grzyb znaleziony w Wielkopolsce
Źródło: asta24.pl, fot: Martyna
d1tuaqs

Do odkrycia gigantycznego grzyba doszło na północy woj. wielkopolskiego. W lesie nieopodal wsi Święta w okolicy Złotowa narzeczony pani Martyny natknął się na prawdziwego olbrzyma.

Znaleziony okaz borowika szlachetnego miał kapelusz o średnicy 45 centymetrów i ważył aż 2,7 kilograma. Trudno uwierzyć w takie wymiary, dlatego para postanowiła pochwalić się zdjęciami w lokalnych mediach. Portal asta24.pl opublikował fotografie szczęśliwych grzybiarzy.

Borowik szlachetny, zwany potocznie prawdziwkiem, jest ceniony za swoje walory smakowe, będąc najbardziej pożądanym grzybem w polskiej kuchni. Nadaje się do bezpośredniego spożycia, marynowania, suszenia i do wszelkich innych rodzajów przerobu. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym.

d1tuaqs

W Polsce borowik szlachetny znajduje zastosowanie jako składnik bigosu, kapusty z grzybami, uszek do barszczu, pierogów z grzybami oraz wielu innych tradycyjnych potraw.

Owocniki tego grzyba pojawiają się najczęściej (i najliczniej) w okresie od maja do listopada, choć zdarzają się też pojedyncze okazy nawet w grudniu.

Źródło: asta24.pl
google maps
Źródło: google maps

Źródło: asta24.pl

Zobacz też: Sezon w pełni. Wiemy, gdzie szukać grzybów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1tuaqs

Podziel się opinią

Share
d1tuaqs
d1tuaqs
Więcej tematów