Trwa ładowanie...

"Blisko rok trwające nękanie". Paweł Kukiz wyjaśnia, kim jest Paweł Bednarz

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz postanowił zabrać głos ws. Pawła Bednarza z Fundacji im. Dobrego Pasterza, który nieustannie próbuje przekonać polityków, by sprzeciwili się handlowi dzieci. - Jest albo osobą nie do końca poczytalną, albo przez kogoś "wystawioną" w roli prowokatora, albo i jedno i drugie - ocenił.

"Blisko rok trwające nękanie". Paweł Kukiz wyjaśnia, kim jest Paweł BednarzŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3qr8av
d3qr8av

W sieci krąży wiele filmów, na których widać polityków i mężczyznę przedstawiającego się jako Paweł Bednarz. Na jednym z nich podchodzi do Kukiza i mówi: - Każda jedna adopcja łamie konstytucję. Dzieci tracą życie, trafiają do burdeli, do pedofili. Czemu nie zawiadomi pan Rzecznika Praw Dziecka, żeby to wstrzymał? Zmieńcie to prawo.

Lider Kukiz'15 nie wytrzymał i odpowiedział mu: - Czy może się pan ode mnie odpier...ić wkońcu? Proszę pana, błagam pana.

Po tym jak wideo zainteresowały się media, Kukiz postanowił odnieść się do sprawy. - Ostatnio w mediach głośno było o moim "nieparlamentarnym" zachowaniu względem "jednego z Obywateli, który broni praw dzieci". Problem w tym, że najczęściej informacja ta podawana była bez kontekstu - napisał na swoim facebookowym profilu.

YouTube/ Zbyszko T
Źródło: YouTube/ Zbyszko T

Jak dodał, zarówno on, jak i klub Kukiz'15, znają Bednarza od dawna, bo "zarzucał ich dziesiątkami wniosków i ulotek". - Twierdził, że posiada dowody na "haniebny proceder handlu dziećmi", ale kiedy prosiliśmy o ich okazanie, zmieniał temat - tłumaczył Kukiz.

d3qr8av

Przyznał, że Bednarz został zaproszony do Sejmu. - Przyszedł i pierwszą rzeczą jaką zrobił był... rzut na jakiegoś PiS-owca i powalenie go na ziemię - podkreślił. To nie wszystko. Bednarz zasłynął też z innego powodu. Twierdził, że był świadkiem śmiertelnego wypadku posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego i "wyciągał go z samochodu i jako pierwszy podjął próbę jego reanimacji".

Jak przyznał Kukiz, to wszystko sprawia, że ciężko mu traktować Bednarza poważnie. Zaznaczył jednocześnie że przeprasza jeśli myli się co do tego mężczyzny i prosi o wyrozumiałość. - Rzadko kto - uwierzcie - wytrzymałby blisko rok trwające nękanie - podsumował.

Na pieńku nie tylko z Kukziem

Mężczyzna podający się za Bednarza rozmawiał też m.in. z Kornelem Morawieckim, Grzegorzem Schetyną, Joanną Scheuring-Wielgus, Bartoszem Arłukowiczem czy Romanem Giertychem. Lista jest jednak znacznie dłuższa. Nie wszyscy byli jednak zainteresowani dyskusją z nim. Wideo z udziałem polityków i przedstawiciela Fundacji im. Dobrego Pasterza zawierają nierzadko wulgarne słowa, dlatego nie nadają się do publikacji.

d3qr8av

Rozmówcą Bednarza był były już członek Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec. Bednarzowi nie udało się go jednak sprowokować.

Facebook/ TV Polska
Źródło: Facebook/ TV Polska

Jak twierdzi Bednarz, rozmawiał też z prezydentem Andrzejem Dudą.

We wrześniu 2016 r. w Sejmie doszło do szarpaniny między Bednarzem i Krzysztofem Wilamowskim z PiS. Przedstawiciel Fundacji Dobrego Pasterza przyszedł do Sejmu ze sprawą adopcji polskich dzieci przez rodziny z zagranicy. Mężczyźni później się pogodzili.

Na tym sprawa się jednak nie skończyła. Bednarz oskrażył Wilamowskiego o przemoc i napaść.

Bednarz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Ryszarda Terleckiego. Twierdził, że wicemarszałek Sejmu polecił siłą usunąć go z Sejmu. Mówił o podżeganiu do przemocy i naruszeniu jego nietykalności cielesnej.

Źródło: YouTube/WP

d3qr8av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qr8av
Więcej tematów