Trwa ładowanie...
d15mojv

Błaszczak o Frasyniuku: nie stoi ponad prawem

Policja broniła porządku - tak skomentował kwestię zakłócenia sobotnich obchodów miesięcznicy smoleńskiej Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA dodał, że także Władysław Frasyniuk "nie stoi ponad prawem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błaszczak o Frasyniuku: nie stoi ponad prawem
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d15mojv

"Oni to robią"

W sobotę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej. Usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy marszu, wśród nich był Władysław Frasyniuk, opozycjonista z czasów PRL.

- Policja broniła porządku. Jest grupa ludzi z totalnej opozycji, którzy, tak jak mówili, będą walczyć z rządem poprzez ulicę i poprzez zagranicę. Oni to robią - powiedział Mariusz Błaszczak, odpowiadając na pytanie podczas konferencji prasowej po spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych.

d15mojv

Szef MSWiA dodał, że "wszyscy są równi wobec prawa, Władysław Frasyniuk także jest równy wobec prawa, nie stoi ponad prawem".

    PAP/Jan A. Nicolas
(PAP/Jan A. Nicolas, Fot: Jan A. Nicolas)

- Użył siły, wszystko na to wskazuje, wobec policjanta. To jest w każdym kraju złamanie prawa i w związku z tym sąd osądzi, w jakim zakresie doszło do złamania prawa - zaznaczył Błaszczak mówiąc o Frasyniuku.

Policja skierowała blisko sto wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. 11 osób przyjęło mandaty. Nikt nie został zatrzymany. Jak podała policja, Frasyniuk odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to do trzech lat więzienia.

d15mojv

- Plujesz w twarz swojemu bratu i polskiej "Solidarności" - mówił potem Frasyniuk, kierując swoje słowa do Jarosława Kaczyńskiego.

86 miesięcznica smoleńska

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Od tego czasu 10 dnia każdego miesiąca organizowane są obchody tzw. miesięcznicy smoleńskiej.
Kulminacyjnym punktem obchodów jest msza św. w warszawskiej archikatedrze, po której uczestnicy przechodzą przed Pałac Prezydencki.

Zobacz też: Według ministra protestowali ludzie chorzy z nienawiści

Źródło: WP, PAP

d15mojv

Podziel się opinią

Share
d15mojv
d15mojv