Trwa ładowanie...
dre5lrr

Lider KOD atakuje Kaczyńskiego. "Nie należał do 'Solidarności'". Oberwało się też Kijowskiemu

Jarosław Kaczyński należał do "Solidarności"? Nowy lider Komitetu Obrony Demokracji, Krzysztof Łoziński uważa, że nie. W wywiadzie krytykował też swojego poprzednika, Mateusza Kijowskiego. - Był człowiekiem słabym, trochę naiwnym - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider KOD atakuje Kaczyńskiego. "Nie należał do 'Solidarności'". Oberwało się też Kijowskiemu
(PAP/EPA, Fot: Tytus Żmijewski)
dre5lrr

- Trzeba to jasno mówić. Kaczyński nie zapisał się do "Solidarności" - podkreślał Łoziński.

- Był pracownikiem biurowym, nie był członkiem "Solidarności". Nie zapisał się. To dość jasne, bo mógł się zapisać tylko w miejscu pracy, czyli na Uniwersytecie Warszawskim. Maciek Jankowski, który był szefem "Solidarności" na UW potwierdza, że się nie zapisał - mówił.

Nowy lider KOD

Krzysztof Łoziński został nowym przewodniczącym Komitetu Obrony Demokracji pod koniec maja. Zastąpił na tym stanowisku Mateusza Kijowskiego, który zrezygnował z kandydowania przed głosowaniem na zjeździe KOD w Toruniu.

- KOD ma w tej chwili za sobą pięć miesięcy ciężkiego kryzysu, z którego staram się ten ruch wyprowadzić - tłumaczył Łoziński.

- Mateusz (Kijowski - red.) był człowiekiem słabym, trochę naiwnym, może nie do końca samego uczciwym, ale nie w jakimś dramatycznym stopniu. Otoczył się dość obrzydliwymi ludźmi po prostu, którzy stanowią jego bliskie otoczenie - stwierdził.

Źródło: Radio Zet

dre5lrr

Podziel się opinią

Share
dre5lrr
dre5lrr