Trwa ładowanie...
d8mrk74

Bezpłatny parking w Tychach receptą na problemy komunikacyjne

W Tychach oddano do użytku drugi wielopoziomowy parking typu "Parkuj i jedź". Ma cztery kondygnacje i pomieści ponad 320 samochodów, a pasażerowie Szybkiej Kolei Regionalnej, posiadający bilet pomarańczowy, mogą zostawić na nim samochód całkowicie za darmo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatny parking w Tychach receptą na problemy komunikacyjne
(Materiały prasowe, Fot: UMT)
d8mrk74

- Pasażerowie Szybkiej Kolei Regionalnej z biletem pomarańczowym przez 12 godzin parkują za darmo. Dopiero za każde kolejne rozpoczęte 12 godzin będą musieli zapłacić 5 zł. Pasażerowie innych pociągów (posiadający ważny bilet kolejowy) także będą mogli skorzystać z parkingu. Za postój zapłacą 2 zł za pierwszych 12 godzin, a za następne 5 zł. Pomyśleliśmy także o osobach, które tylko odprowadzają lub odbierają pasażera pociągu z dworca. Przez 30 minut będą one zwolnione z opłaty parkingowej - mówi Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W mieście na tych zasadach funkcjonuje już jeden parking - naziemny. Powstał on przy dworcu PKP i działa od połowy stycznia. Najnowszy oddany do użytku mieszkańców znajduję się u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Wyszyńskiego (rejon stacji Tychy-Lodowisko) i jest parkingiem podziemnym.

W swym założeniu ma zrównoważyć komunikację w mieście i pomóc rozładować korki na drogach tranzytowych w godzinach szczytu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d8mrk74

Podziel się opinią

Share
d8mrk74
d8mrk74
Więcej tematów