ycipk-30yk7z

Apel o odwołanie byłego opozycjonisty za słowa o Dulkiewicz. Prawie 1600 podpisów

1588 osób podpisało się pod apelem o odwołanie Krzysztofa Wyszkowskiego ze stanowiska doradcy wojewody Pomorskiego Dariusz Drelicha. Chodzi o wpisy uderzające w prezydent Gdańska i jej córkę, które na Twitterze zamieścił dawny opozycjonista.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radni Wszystko dla Gdańska chcą odwołania Krzysztofa Wyszkowskiego za wpisy o Aleksandrze Dulkiewicz
Radni Wszystko dla Gdańska chcą odwołania Krzysztofa Wyszkowskiego za wpisy o Aleksandrze Dulkiewicz (Forum, Fot: Lukasz Dejnarowicz)
ycipk-30yk7z

Sprawa dotyczy aktywności Krzysztofa Wyszkowskiego w mediach społecznościowych z początku sierpnia. Były opozycjonista zamieścił kilka wpisów odnoszących się do planów miasta ws. obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Cześć z nich uderzało w prezydent Gdańska i jej córkę. Później Wyszkowski przeprosił za swoje słowa i usunął tweety.

Aleksandrę Dulkiewicz w obronę wziął Jacek Karnowski, który domagał się zwolnienia byłego opozycjonisty ze stanowiska doradcy wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha. Petycję z apelem o natychmiastowe odwołanie Wyszkowskiego założyli też radni klubu Wszystko dla Gdańska. "Tak skandaliczna wypowiedź nigdy nie powinna zaistnieć w przestrzeni publicznej, jest nikczemna i nie przystoi żadnemu człowiekowi" - argumentowali.

ycipk-30yk7z

Pod petycją podpisało się 1588 osób. Wniosek złożono w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. - To protest przeciwko niezwykłej brutalizacji naszego życia politycznego. Nie podoba nam się takie zachowanie po każdej stronie barykady. To apel przeciwko zezwierzęceniu obyczajów społecznych. Przypadek pana Wyszkowskiego jest ekstremalny - argumentował złożenie wniosku Andrzej Stelmasiewicz.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO „paradą oszustów”. Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

ycipk-30yk7z

Źródło: gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30yk7z

ycipk-30yk7z
ycipk-30yk7z