Trwa ładowanie...
d1hz60y

Aleksandra Dulkiewicz złożyła zawiadomienie ws. ostrych słów Andrzeja Gwiazdy

Aleksandra Dulkiewicz nie zamierza darować Andrzejowi Gwieździe wypowiedzi nt. otrzymywanych przez nią pogróżek. Opozycjonista z czasów PRL tłumaczył, że niektórzy mają "moralne prawo" do wysyłania jej gróźb. Prezydent Gdańska złożyła w tej sprawie zawiadomienie na policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję ws. słów Andrzeja Gwiazdy
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję ws. słów Andrzeja Gwiazdy (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
d1hz60y

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę - dowiedziało się Radio ZET.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przyjęli zawiadomienie w sobotę. - Policjanci przesłali je pod ocenę przyjęcia kwalifikacji czynu prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz - poinformował asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opozycjonista z czasów PRL udzielił Radiu Wnet wywiadu, w którym skomentował sprawę pogróżek kierowanych do Aleksandry Dulkiewicz. - Wydaje mi się, że przy takim zachowaniu nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się w wątrobach przewraca, jak patrzą i słuchają, co się dzieje - twierdził.

d1hz60y

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Aleksandra Dulkiewicz otrzymuje pogróżki codziennie

W ocenie Andrzeja Gwiazdy "obecne władze miasta nawiązują do tradycji nazistowskich".

d1hz60y

- Jest mnóstwo ludzi, którzy przeżywają traumę, bo na tych filohiltlerowców oddali głos i oni mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo zostali oszukani. Nie możemy się dziwić, że ludzie będą próbować tych sposobów, które są im dostępne - dodał. Te słowa miały zaważyć na reakcji Aleksandry Dulkiewicz.

Do Urzędu Miasta w Gdańsku przychodzi co dzień nawet kilkadziesiąt listów z pogróżkami adresowanymi w stronę Aleksandry Dulkiewicz. Autorzy pism podważają polskie pochodzenie prezydent Gdańska i łączą ją z nazizmem.

Cztery sprawy zostały zgłoszone na policję. Gdańskie prokuratury zajmują się z kolei ośmioma incydentami.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hz60y

Podziel się opinią

Share

d1hz60y

d1hz60y
Więcej tematów