Trwa ładowanie...
d409lta

Antoni Macierewicz szefem podkomisji smoleńskiej. Decyzję podjął nowy szef MON

Na wniosek ministra obrony Mariusza Błaszczaka, Antoni Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską. Ma on przygotować raport końcowy, który zostanie przedstawiony w kwietniu, w 8 rocznicę katastrofy samolotu Tu-154M.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były szef MON dostał nowe stanowisko
Były szef MON dostał nowe stanowisko (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d409lta

Jako pierwszy informację o mianowaniu Antoniego Macierewicza szefem podkomisji podał Tomasz Sakiewicz. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal niezalezna.pl, przekazał mu ją bezpośrednio minister Mariusz Błaszczak.

Po rewolucyjnych zmianach w rządzie Mateusza Morawieckiego tekę ministra stracił Antoni Macierewicz. Nowym szefem Ministerstwa Obrony Narodowej został dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

d409lta

Od tego momentu ryszyły spekulacje, co dalej będzie robił Macierewicz. Łączono go z bardzo ważną funkcją marszałka Sejmu. Wicemarszałkiem z kolei nie chciał być, bo "uniósł się honorem".

Dwa lata Macierewicza. Oto czego dokonał były szef MON

Kolejne ustalenia podkomisji smoleńskiej

Zespół ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku został powołany 8 lipca 2010 roku. Pełny raport ma zostać opublikowany wiosną, ale przy okazji kolejnej miesięcznicy przekazano kolejne ustalenia z posiedzeń.

d409lta

W krótkim komunikacie podkomisji podano, że "lewe skrzydło TU-154M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej". Podczas posiedzenia jeden z ekspertów podkomisji Frank Taylor stwierdził, że "istniało kilka źródeł eksplozji". Miało do nich dojść w skrzydle i slocie oraz w centropłacie samolotu, co podkomisja potwierdziła dokonując "analizy mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię".

Po raz kolejny podkomisja smoleńska podała, że brzoza, w którą uderzył Tupolew, "nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła".

d409lta

Podziel się opinią

Share
d409lta
d409lta
Więcej tematów