Trwa ładowanie...
d2jedz7

Antoni Macierewicz o katastrofie w Smoleńsku. "Musimy się dowiedzieć, jak wyglądały rozmowy Tuska i Putina"

Były szef MON w mocnych słowach wypowiedział się również o Bronisławie Komorowskim. - Musimy mieć większą jasność, jak wyglądały działania ówczesnego marszałka Sejmu. Wiemy, że przejęcie przez niego obowiązków prezydenta odbyło się w sposób łamiący konstytucję - zauważył Macierewicz, cytowany przez Radio Maryja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicz podczas konferencji naukowej w Toruniu
Macierewicz podczas konferencji naukowej w Toruniu (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2jedz7

Antoni Macierewicz wziął udział w konferencji "Prawne problemy Tragedii Smoleńskiej". Odbywa się ona w Kolegium Jagiellońskim w Toruniu. - 10 kwietnia 2010 roku doszło do śmierci polskiej elity w samolocie Tu-154M w Smoleńsku na skutek zniszczenia tego samolotu przez eksplozję - wyjaśnił.

Dodał, że "materiał dowodowy znajdzie swoje miejsce w raporcie technicznym, który zostanie przedstawiony opinii publicznej". Macierewicz przywoływał zaniedbania, do jakich doszło tuż po katastrofie. Wskazał na ówczesnego szefa MON Bogdana Klicha oraz premiera Donalda Tuska.

d2jedz7

Dwie rozmowy Tuska i Putina. Mogło być więcej

- Musimy się dowiedzieć, jak wyglądały rozmowy Donalda Tuska i Władimira Putina w sprawie Smoleńska. Były przynajmniej dwie takie rozmowy - przyznał. Macierewicz wyjaśnił, że była jedna rozmowa " telefoniczna przed południem i druga - osobista - wieczorem". - Mówię przynajmniej, gdyż nadal nie mamy jasności odnośnie wszystkich kontaktów, które wówczas się odbywały - ocenił.

Mocne słowa padły pod adresem Bronisława Komorowskiego, który był wtedy marszałkiem Sejmu. Zgodnie z prawem przejął po śmierci Lecha Kaczyńskiego władzę w Polsce.

d2jedz7

Komorowski, Klich i Tusk. Mocne zarzuty Macierewicza

- Wiemy, że przejęcie przez niego obowiązków prezydenta odbyło się w sposób łamiący konstytucję. Odbyło się to przed jednoznacznym stwierdzeniem śmierci prezydenta - dodał Macierewicz cytowany przez Radio Maryja.

Wskazał również na działania Bogdana Klicha. - Odbywały się w koordynacji z działaniami premiera. Złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Mam nadzieję, ze proces sądowy wyjaśni relacje między Donaldem Tuskiem i ówczesnym ministrem obrony - zaznaczył.

d2jedz7

Według niego, "kluczowe pięć dni badania tragedii smoleńskiej minęło zanim Bogdan Klich powołał komisję badania wypadków lotniczych". - Zaniechania ministra w tej sprawie są nie do odrobienia - przyznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Marek Jurek: Macierewicz potrafi jeszcze mocniej robić to, co Kaczyński

d2jedz7

Podziel się opinią

Share

d2jedz7

d2jedz7
Więcej tematów