Trwa ładowanie...

Andrzej Duda. Co mówił podczas debaty prezydenckiej? Jaki ma program wyborczy?

Andrzej Duda ponownie kandyduje na w wyborach prezydenckich. W środę 17 czerwca spotkał się z pozostałymi kandydatami podczas debaty prezydenckiej. Jaki ma program wyborczy? I jakie są jego główne postulaty?

Andrzej Duda. Co mówił podczas debaty prezydenckiej? Jaki ma program wyborczy?Źródło: Andrzej Duda, Facebook
dbfpw1k
dbfpw1k

Andrzej Duda. Debata prezydencka 2020

Jak Andrzej Duda odpowiedział na pytania zadane podczas debaty prezydenckiej?

 • Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Andrzej Duda: "Jesteśmy narodem życzliwym, tysiące cudzoziemców są w Polsce. Oni przyjeżdżają dobrowolnie i przyjmujemy ich życzliwie. Nie zgadzamy się jednak na relokację przymusową. Oni powinni udać się w Europie tam, gdzie chcą”.
 • Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do I komunii świętej na lekcjach religii w szkole? Andrzej Duda: "Relacje między państwem a Kościołem reguluje umowa konkordatowa i konstytucja. Kto chce z rodziców wysyłać dzieci na religię, może je wysyłać. Kto nie chce, nie musi”.
 • Małżeństwa homoseksualne, później adopcja przez nie dzieci. Czy zgodzi się pan na te zmiany? Andrzej Duda: "To jest dobrze uregulowane i powinno tak pozostać”.
 • Euro czy złoty? Kiedy i czy Polska powinna przyjąć walutę euro? Andrzej Duda: "Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Nasz polski złoty to waluta, która uchroniła nas dwukrotnie przez kryzysem. Dyskusję o przyjęciu euro powinniśmy podjąć, kiedy Polacy będą zamożnym społeczeństwem”.
 • Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Andrzej Duda: "Szczepionka powinna być pierwsza dostępna powszechnie dla seniorów. Natomiast następnie dla wszystkich, którzy będą chcieli”.

Andrzej Duda – program wyborczy

 • Wsparcie dla rodzin – Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane.
 • Silna gospodarka i utrzymanie miejsc pracy.
 • Dodatek Solidarnościowy na czas epidemii.
 • Rozwój Funduszu Medycznego – dodatkowe 3 mld zł z zaproponowanego Funduszu Medycznego będą przeznaczone na leczenie onkologiczne oraz chorób rzadkich nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
 • Kontynuacja akcji Produkt Polski i skuteczna dyplomacja ekonomiczna.
 • Rozwój wsi i przeciwdziałanie niedoborowi wody.
 • Bezpieczeństwo i niezależność.
 • Prawda historyczna i wizerunek Polski.
dbfpw1k

Andrzej Duda - kandydat na Prezydenta RP

Andrzej Duda ma 48 lat i pochodzi z Krakowa. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. W 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Tego samego roku założył własną kancelarię prawną.

Zanim Andrzej Duda w 2015 roku został Prezydentem RP, był m.in. podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a od 2010 radnym Rady Miasta Krakowa.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

dbfpw1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbfpw1k
Więcej tematów