Trwa ładowanie...

ABW znów w akcji. Zatrzymano kolejną Rosjankę. "Koniec z państwem teoretycznym"

Straż Graniczna zatrzymała na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Anastazję Z., obywatelkę Cypru i Rosji. W czwartek za działania hybrydowe przeciw Polsce aresztowano za to Jakaterinę C. Razem z czterema innymi osobami zostanie wydalona z kraju.

Share
ABW znów w akcji. Zatrzymano kolejną Rosjankę. "Koniec z państwem teoretycznym"
Źródło: East News
d3cmqbe

Informacje o akcji ABW przekazał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Na polecenie agencji Straż Graniczna zatrzymała zatrzymała objętą zakazem wjazdu do Polski obywatelkę Cypru i Rosji Anastazję Z.

Z materiałów ABW wynika, że była jedną z osób, które podejmowała "kuluarowe działania zmierzające do konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP w zakresie kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską".

d3cmqbe

Z kolei w czwartek ABW zatrzymała Jakaterinę C. Zajmowała się konsolidacją środowisk prorosyjskich w Polsce.

ABW w akcji. Zatrzymania za działania hybrydowe

Cztery inne osoby otrzymały 5-letni zakaz wjazdu na terytorium Polski. Wszystkie brały udział w działaniach hybrydowych przeciwko Polsce. Polegały one na podsycaniu polsko-ukraińskich animozji, m.in. w kwestiach polityki historycznej i sprawach społecznych.

"Koniec z państwem teoretycznym" - zaznaczył Żaryn na Twitterze.

"Wnioski dotyczące wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujących aktywność dwóch struktur sieciowych biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko Rzeczypospolitej" - podał w komunikacie Stanisław Żaryn.

d3cmqbe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ataki na chrześcijan. Ta rodzina zorganizowała trzy samobójcze zamachy

d3cmqbe

Podziel się opinią

Share
d3cmqbe
d3cmqbe
Więcej tematów