Trwa ładowanie...
dvxes7a

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS wydała oświadczenie ws. Jarosława Kaczyńskiego

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki, na zamkniętym z powodu epidemii Cmentarzu Powązkowskim, wzbudziła wiele kontrowersji. Wielu Polaków ze zdumieniem obserwowało także liczną delegację pod pomnikami ofiar katastrofy, mimo że obowiązuje zakaz zgromadzeń. Do wszystkich krytycznych opinii na ten temat odniosła się rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS wydała oświadczenie ws. Jarosława Kaczyńskiego
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS wydała oświadczenie ws. Jarosława Kaczyńskiego (PAP, Fot: Mateusz Marek)
dvxes7a

Czerwińska, w oświadczeniu przesłanym portalowi wpolityce.pl, przypomniała, że co roku w rocznicę katastrofy smoleńskiej PiS oddaje hołd jej ofiarom, a delegacja prezesem PiS składa kwiaty przed pomnikami i na grobach ofiar.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki na Cmentarzu Powązkowskim

"Z ogromnym bólem odnotowujemy, co roku atak na tę pamięć i tych, którzy oddają hołd Ofiarom" - podkreśliła w oświadczeniu Czerwińska.

dvxes7a

"Dziś atakowany jest Prezes Jarosław Kaczyński, za to, że złożył kwiaty także na symbolicznym grobie Bratowej i Brata, Pary Prezydenckiej - śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Szokujące jest, że w ataku tym wiodącą rolę odgrywają osoby aspirujące do bycia elitą kulturalną, a które takim zachowaniem demonstrują własny poziom moralny oraz brak empatii" - stwierdziła rzeczniczka PiS.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński na zamkniętym cmentarzu. Barbara Nowacka: bez trybu

"Pragnę podkreślić, że Prezes Jarosław Kaczyński i towarzysząca mu niewielka delegacja reprezentowali symbolicznie tych wszystkich, którzy co roku brali udział w uroczystościach rocznicowych, a którzy z powodu epidemii nie mieli takiej możliwości w tym roku" - dodała w oświadczeniu Anita Czerwińska.

Zobacz także: Politycy PiS tłumaczą wjazd Jarosława Kaczyńskiego na zamknięty cmentarz

Źródło: wpolityce.pl

dvxes7a

Podziel się opinią

Share

dvxes7a

dvxes7a
Więcej tematów