ycipk-1zc4zj

Zmiany w zarządach TVP i Polskiego Radia

Maciej Stanecki został odwołany z zarządu TVP przez Radę Mediów Narodowych. Jednocześnie powołano dwóch wiceprezesów. To Marzena Paczuska oraz Piotr Pałka z Kancelarii Prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Paczuska
Marzena Paczuska (Forum, Fot: . Ireneusz Sobieszczuk/TVP)
ycipk-1zc4zj

Stanowisko prezesa TVP zachował Jacek Kurski. Juliusz Braun w rozmowie z portalem 300polityka.pl podkreśla że to "zaskakujący ruch" RMN.

Z zarządu Polskiego Radia został odwołany z kolei Mariusz Staniszewski. Zarząd spółki będzie jednoosobowy, a prezesem pozostaje Andrzej Rogoyski.

Przyczyn zmian jeszcze nie podano. Z ustaleń serwisu wirtualnemedia.pl wynika, że to wynik oczekiwań prezydenta Andrzeja Dudy, który od zmian kadrowych w mediach publicznych uzależniał podpisanie nowelizacji o rekompensacie abonamentowej.

Maciej Stanecki był członkiem zarządu TVP od stycznia 2016 r. Został powołany przez ministra skarbu jednocześnie z Jackiem Kurskim. Kiedy ten jesienią 2016 r. wygrał konkurs RMN na prezesa TVP, zdecydowano też, że Stanecki nadal będzie członkiem zarządu.

ycipk-1zc4zj

Marzena Paczuska w ostatnim czasie była doradczynią prezesa TVP. Wcześniej - od stycznia 2016 do sierpnia 2017 r. - kierowała redakcją "Wiadomości".

Kontrowersje wokół festiwalu

Decyzja RMN oznacza, że do Telewizji Polskiej wraca również były kierownik redakcji rozrywki w biurze programowym. Piotr Pałka stracił pracę, bo miał z ramienia stacji zatwierdzić występ zespołu Girls On Fire.

Utwór "Siła Kobiet" jest uznawany za nieoficjalny hymn czarnych protestów. Jednak jak ustaliła WP, to nie Pałka zgłosił piosenkę do konkursu debiutów. Pałka z ramienia TVP był członkiem rady artystycznej festiwalu.

ycipk-1zc4zj

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Były marszałek Sejmu o słowach Pawłowicz: godne politowania

ycipk-1zc4zj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zc4zj

ycipk-1zc4zj
ycipk-1zc4zj