Trwa ładowanie...

Zmiany w ordynacji wyborczej. Marszałek Senatu chce przywrócić możliwość głosowania korespondencyjnego

Sejm przegłosował wdwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów. Zgodnie z nowymi przepisami nie będzie też głosowania korespondencyjnego. Ale z tym zapisem nie zgadza się marszałek Senatu. - Nie wykluczam poprawek, sam osobiście jestem zwolennikiem powrotu do możliwości głosowania - powiedział Stanisław Karczewski z "Sygnałach dnia" PR1.

Zmiany w ordynacji wyborczej. Marszałek Senatu chce przywrócić możliwość głosowania korespondencyjnegoŹródło: newspix.pl
d4i1dvg
d4i1dvg

- Myślę, że będziemy bardzo głęboko zastanawiać się nad wprowadzeniem poprawek. Wiem, że bardzo wielu senatorów o tym myśli - mówił marszałek Senatu.

- Spotkamy się w gronie politycznym senatorów PiS. Izba wyższa to "izba refleksji i zadumy", więc pochylimy się nad tą ustawą, mocno ją przeanalizujemy, zastanowimy się. Nie wykluczam poprawek do tej ustawy - przyznał polityk Karczewski. Dodał, że w tej sprawie odbędzie się spotkanie z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim.

Stanisław Karczewski powiedział, że jest zwolennikiem głosowania korespondencyjnego, ale pod jednym warunkiem. - Tylko dla niepełnosprawnych. Tak, to jedna z propozycji. Bardzo poważnie biorę ją pod uwagę, ale oczywiście potrzeba większości głosów senatorów. Jeszcze będziemy nad ten temat rozmawiać – stwierdził.

Rewolucja w dekoncentracji mediów. "Zastanowimy się nad tym w przyszłym roku"

Polityk mówił także o zapowiadanych zmianach w środowisku medialnym. - Mogę zapewnić, że w tej chwili nie będzie procedowana. Zastanowimy się nad tym w przyszłym roku, choć będziemy musieli głównie skoncentrować się na wyborach samorządowych. One będą niezwykle istotne, ważne - zdradził Stanisław Karczewski.

d4i1dvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i1dvg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj