Trwa ładowanie...

Zmiany w MSWiA. Brudziński wybrał nowego zastępcę?

Paweł Szefernaker zostanie wiceszefem MSWiA - tak wynika z informacji RMF24. W resorcie kierowanym przez Joachima Brudzińskiego będzie odpowiadać m.in za nadzór nad wojewodami, administracją publiczną oraz za kontakt z samorządami.

Share
Zmiany w MSWiA. Brudziński wybrał nowego zastępcę?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3rhxmi

Niespełna 30-letni Paweł Szefernaker trafił do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości jako reprezentant Koszalina. Wcześniej polityk był radnym sejmiku zachodniopomorskiego. Przez dwa ostatnie lata pracował w kancelarii premier Beaty Szydło. Szefernaker jest również przewodniczącym Forum Młodych PiS.

ZOBACZ WIDEO: Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam"

Co więcej, młody polityk PiS odpowiadał za kampanią internetową Andrzeja Dudy, wówczas kandydata na prezydenta. To właśnie wtedy Szefernaker miał otrzymać przezwisko "cyfrowy szogun". Mówi się również, że gdyby nie on, nie doszłoby do zwycięstwa PiS zarówno w wyborach prezydenckich, jak i samorządowych.

d3rhxmi

Jak podaje RMF24, w trakcie rozmów rekonstrukcyjnych Paweł Szefernaker był wymieniany jako szef ministerstwa cyfryzacji. Tym samym, zająłby to stanowisko po Annie Streżyńskiej.

*Kto zostaje w MSWiA? *

Warto przypomnieć, że wiceminister Jarosław Zieliński pozostanie w MSWiA. Zapewnił, że w podległych mu służbach nie będzie zmian kadrowych. - Chciałbym uspokoić wszystkich komendantów, służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, że roszada na stanowisku ministra nic nie zmienia, jeżeli chodzi o ich pozycję - przekonywał.

Prezydent Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał we wtorek ze stanowisk w rządzie dotychczasowych szefów m.in.: MON - Antoniego Macierewicza (co wzbudziło najwięcej emocji), MSZ - Witolda Waszczykowskiego, resortu środowiska - Jana Szyszkę, resortu zdrowia - Konstantego Radziwiłła. Ich miejsce zajęli kolejno: Mariusz Błaszczak, Jacek Czaputowicz, Henryk Kowalczyk, Łukasz Szumowski.

d3rhxmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhxmi
d3rhxmi
Więcej tematów