Zmiana na stanowisku premiera. Nieoficjalnie: Beata Szydło zostanie wicepremierem

Mateusz Morawiecki jest kandydatem PiS na premiera. Beaty Szydło złożyła dymisję. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis 300Polityka, ma ona zostać wicepremierem ds. społecznych, a reszta zmian w rządzie zostanie przeprowadzona w styczniu przyszłego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło dostanie nową funkcję w rządzie
Beata Szydło dostanie nową funkcję w rządzie (eastnews, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
WP

- Premier Beata Szydlo złożyła rezygnację ze swojej funkcji. Komitet Polityczny wysunął na premiera kandydaturę wicepremiera Mateusza Morawieckiego - przekazała rzeczniczka klubu PiS.

Wyjaśniła, że Komitet Polityczny PiS podjał decyzję o tym, żeby Beata Szydło pełniła eksponowane miejsce w rządzie.

Jak nieoficjalnie dowiedział się 300Polityka, PiS ma już dla niej funkcję - ma zostać wicepremierem do spraw społecznych. Jak powiedział Ryszard Czarnecki po Komitecie Politycznym PiS, "Beata Szydło będzie pełniła ogromną rolę w rządzie".

WP

Wcześniej pojawiały się informacje, że Beata Szydło dostanie funkcję Marszałka Sejmu w miejsce Marka Kuchcińskiego. Podobno naciskał na to sam prezydent Andrzej Duda.

Koniec rządów Beaty Szydło. Oto polityczna kariera byłej premier

WP

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu, we wtorek ma dojść do głosowania nad wotum zaufania dla rządu. Jak mówią rozmówcy 300POLITYKI, dopiero w styczniu nastąpi reszta zmian w rządzie.

WP
WP
WP