Trwa ładowanie...

Zmarł płk Janusz Krzyżanowski. Pożegnał go MON

W czwartek w Stanach Zjednoczonych zmarł płk Janusz Krzyżanowski, weteran II wojny światowej i żołnierz Armii Krajowej. Był długoletnim szefem Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA. O jego śmierci poinformowało ministerstwo obrony narodowej.

Share
Zmarł płk Janusz Krzyżanowski. Pożegnał go MON
Źródło: twitter.com
d5tfkk2

"W Newark w USA zmarł płk Janusz Krzyżanowski - więzień Starobielska, żołnierz AK na Wschodzie i Samodzielnej Brygady Spadochronowej, wieloletni prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA, działacz Kongresu Polonii Amerykańskiej i Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku. Cześć Jego Pamięci!" - napisał na Twitterze MON.

Płk Krzyżanowski to weteran II wojny światowej. Osadzono go w obozie jenieckim w Starobielsku (obecnie Ukraina). Zsyłano tam Polaków, oficerów (także podchorążych) służby stałej i rezerwy Wojska Polskiego, wziętych do niewoli przez Związek Radziecki pod zajęciu wschodnich terenów Polski po 17 września 1939 r.

"Wielka strata. Odchodzą na wieczną wartę już ostatni rycerze II Rzeczypospolitej" - tak o zmarłym napisał w mediach społecznościowych Leon Komornicki, generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Zobacz także: Kwaśniewski o zaproszeniu Putina na 80. rocznicę wybuchu II WŚ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5tfkk2

Podziel się opinią

Share
d5tfkk2
d5tfkk2
Więcej tematów