Trwa ładowanie...

Zmarł płk Janusz Krzyżanowski. Pożegnał go MON

W czwartek w Stanach Zjednoczonych zmarł płk Janusz Krzyżanowski, weteran II wojny światowej i żołnierz Armii Krajowej. Był długoletnim szefem Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA. O jego śmierci poinformowało ministerstwo obrony narodowej.
Share
O śmierci płk Janusza Krzyżanowskiego poinformował MON
O śmierci płk Janusza Krzyżanowskiego poinformował MONŹródło: twitter.com
d1h36ts

"W Newark w USA zmarł płk Janusz Krzyżanowski - więzień Starobielska, żołnierz AK na Wschodzie i Samodzielnej Brygady Spadochronowej, wieloletni prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA, działacz Kongresu Polonii Amerykańskiej i Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku. Cześć Jego Pamięci!" - napisał na Twitterze MON.

Płk Krzyżanowski to weteran II wojny światowej. Osadzono go w obozie jenieckim w Starobielsku (obecnie Ukraina). Zsyłano tam Polaków, oficerów (także podchorążych) służby stałej i rezerwy Wojska Polskiego, wziętych do niewoli przez Związek Radziecki pod zajęciu wschodnich terenów Polski po 17 września 1939 r.

d1h36ts

"Wielka strata. Odchodzą na wieczną wartę już ostatni rycerze II Rzeczypospolitej" - tak o zmarłym napisał w mediach społecznościowych Leon Komornicki, generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Zobacz także: Kwaśniewski o zaproszeniu Putina na 80. rocznicę wybuchu II WŚ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h36ts

Podziel się opinią

Share
d1h36ts
d1h36ts
Więcej tematów