Trwa ładowanie...
d1spnnu

Ziobro otrzymał pismo w sprawie spowalniania śledztwa dotyczącego zabójstwa Adamowicza

Pismo do ministra sprawiedliwości skierowali senatorowie opozycji. Pytają Zbigniewa Ziobrę "o przyczyny skandalicznego opóźniania śledztwa i wpływ na nie PiS-owskiego kierownictwa Prokuratury".
Share
Ziobro otrzymał pismo w sprawie spowalniania śledztwa dotyczącego zabójstwa Adamowicza
Ziobro otrzymał pismo w sprawie spowalniania śledztwa dotyczącego zabójstwa AdamowiczaŹródło: Aleksiej Witwicki / Forum, Fot: RM, Aleksiej Witwicki / Forum
d1spnnu

51 senatorów opozycji w piśmie skierowanym do ministra Ziobry zadało 10 pytań dotyczących zbyt powolnego śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. - Prokuratura chce ukryć niewygodne fakty, dlaczego ta zbrodnia została popełniona - stwierdził senator Bogdan Borusewicz.

- Pytamy o przyczyny skandalicznego opóźniania śledztwa i wpływ na nie PiS-owskiego kierownictwa Prokuratury - napisał na Twitterze senator Krzysztof Brejza.

Zabójstwo Adamowicza. Śledztwo jest przeciągane

W liście padły m.in pytania o to, czy decyzja o powołaniu nowych biegłych została podjęta przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku oraz czy prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zapoznawał się z aktami śledztwa i wydawał jakiekolwiek polecenia w tej sprawie.

d1spnnu

Marcin Bosacki, senator KO, podczas konferencji prasowej stwierdził, że przeciąganie sprawy jest wyraźne.

- Miesiąc temu doszło do niepokojącej sytuacji, w której pierwszy zespół biegłych przedstawił opinię, iż Stefan W. nie był w pełni świadom swoich czynów dwa lata temu - powiedział. Dodał, że druga opinia została przedstawiona w ciągu zaledwie 24 godzin. - Jak to możliwe? - zapytał.

Zdaniem Bogdana Borusewicza prokuratura "chce ukryć motywy sprawcy oraz podżegającą rolę telewizji publicznej, która przez dwa lata emitowała informacje atakujące Pawła Adamowicza i jego rodzinę".

- Jeżeli przez dwa lata nie ma aktu oskarżenia i kilkuset stronicową opinię biegłych, która jednoznacznie mówi, że człowiek może być sądzony, biegli krakowscy podważają w 24 godziny na kilku stronach, to nie jest to normalna praktyka biegłych sądowych - stwierdził marszałek Senatu Tomasz Grodzkki.

d1spnnu

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia w wyniku zadania mu ran przez zamachowca podczas udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz także: Giertych: BFG nie miał prawa przeprowadzić przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. "Zapłacimy za błędy urzędników"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1spnnu

Podziel się opinią

Share
d1spnnu
d1spnnu
Więcej tematów