Trwa ładowanie...
d47vwwy

Zieliński o sprawie Kozłowskiej. "Działalność wymierzona w interes narodowy Polski"

Wiceszef MSWiA skrytykował wpuszczenie prezes Fundacji Dialog na teren Schengen przez Niemcy. - Decyzja tamtejszych władz świadczy o braku solidarności państw europejskich - powiedział Jarosław Zieliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Zieliński uważa, że Polska słusznie postąpiła ws. wydalenia Ludmiły Kozłowskiej ze strefy Schengen
Jarosław Zieliński uważa, że Polska słusznie postąpiła ws. wydalenia Ludmiły Kozłowskiej ze strefy Schengen (East News, Fot: Wojciech Wojtkielewicz)
d47vwwy

- Nie może być tak, że ktoś, kto prowadzi w Polsce działalność wymierzoną w interes narodowy naszego państwa, będzie miał osłonę i będzie autorytetem. Widzimy tu brak solidarności państw europejskich najpierw ze strony Niemiec, a później Belgii. Osoba wpisana do rejestru nie powinna być wpuszczona na teren żadnego z krajów strefy Schengen - powiedział na antenie TVP Info Jarosław Zieliński.

Sekretarz stanu w MSWiA poddał w wątpliwość istotę koncepcji wspólnych granic w Unii Europejskiej. - Tamtejsze władze mają możliwość dać Ludmile Kozłowskiej wizę i tak się stało. To smutna sytuacja. Mam nadzieję, że takie przypadki nie będą się powtarzały, bo wtedy pytania o sens istnienia strefy Schengen, stawałyby się coraz bardziej zasadne - tłumaczył.

Zieliński mówił też o szczegółach deportacji szefowej Fundacji Dialog. - Ona ma problemy z polskim prawem. Nie chcę mówić o detalach, bo toczą się również postępowania w tej sprawie. Jako państwo postąpiliśmy we właściwy sposób. Gdy ludzie szkodzą Polsce możemy reagować. Jeśli zapraszają ją inne kraje i tam może opowiadać swoje bzdury, to na tym etapie naszych relacji prawa narodowego nie ma skutecznej rady - wyjaśniał.

d47vwwy

Kozłowska została deportowana z Polski i Unii Europejskiej na Ukrainę w połowie sierpnia. Zdaniem jej męża Bartosza Kramka to odwet polskiego rządu za to, że Fundacja Dialog popiera obywatelskie protesty pod Sejmem i sądami. W połowie września została zaproszona do Berlina, gdzie mówiła o demontażu praworządności w naszym kraju. W środę w PE w Brukseli zorganizowała konferencję prasową, gdzie krytykowała rząd PiS.

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47vwwy

Podziel się opinią

Share
d47vwwy
d47vwwy
Więcej tematów