Trwa ładowanie...
d2vcg5a

Deportowana z Polski za krytykę PiS wraca na terytorium UE. Opowie o łamaniu praworządności

Szefowa Fundacji Dialog Ludmiła Kozłowska przyjechała do Berlina, gdzie w Bundestagu weźmie udział w wysłuchaniu o demontażu praworządności w Polsce. Opowie też o "systemowych atakach na organizacje samorządowe w naszym kraju".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludmiła Kozłowska przebywa w Niemczech, gdzie opowie o łamaniu praworządności w Polsce
Ludmiła Kozłowska przebywa w Niemczech, gdzie opowie o łamaniu praworządności w Polsce (East News, Fot: Michal Wozniak)
d2vcg5a

Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski i Unii Europejskiej na Ukrainę w połowie sierpnia. Zdaniem jej męża Bartosza Kramka to odwet polskiego rządu za to, że Fundacja Dialog popiera obywatelskie protesty pod Sejmem i sądami. Szefowa organizacji została oznaczona najwyższym alertem w Systemie Informacyjnym, osób przekraczających strefę Schengen.

Szefowa Fundacji nie może wjeżdżać na teren EU, a mimo to od czwartku przebywa w Niemczech - podaje wyborcza.pl. Dostała wizę z adnotacją "interes narodowy". W Bundestagu ma być obecna na wysłuchaniu o łamaniu praworządności w Polsce i na Węgrzech. Kozłowska ma zamiar opowiedzieć swoją historię.

d2vcg5a

- W Polsce trwa systemowy atak na organizacje pozarządowe. Próbowano wprowadzić do nas i Obywateli RP zarząd komisaryczny. Chcę mówić o przeszukaniach w organizacjach walczących o prawa kobiet i kontrolach skarbowych. Chcę pokazać, jak władza mści się na ludziach za to tylko, że bronią praworządności i konstytucji. Nie chcę uderzać w Polskę, tylko jej bronić, bo rząd ją z UE wyprowadza - zapowiada.

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów