Trwa ładowanie...

Zdecydowane słowa Morawieckiego. To zaboli Orbana?

Drogi Polski i Węgier się rozeszły - potwierdził w piątek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wypowiedzi premiera Węgier Victora Orbana. Podkreślił też, że Polska nie bierze żadnego udziału w wojnie na Ukrainie - swoimi działaniami stara się natomiast pomóc Ukrainie przetrwać brutalną napaść rosyjską i utrzymać integralność terytorialną.

Zdecydowane słowa Morawieckiego. To zaboli Orbana?Zdecydowane słowa Morawieckiego. To zaboli Orbana?Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
dy5vovv
dy5vovv

Podczas piątkowego spotkania z rolnikami w miejscowości Kózki w gminie Grębków (woj. mazowieckie), szef rządu pytany był, czy potwierdza słowa premiera Węgier Viktora Orbana, który stwierdził 23 lipca, że wojna w Ukrainie wstrząsnęła polsko-węgierską współpracą, stanowiącą oś Grupy Wyszehradzkiej. Orban ocenił też, że cele obu krajów są takie same, ale "problem jest po stronie serca", gdyż o ile Węgrzy patrzą na ten konflikt jako na wojnę dwóch słowiańskich narodów, to Polacy "czują, że sami też w niej walczą".

"Rozwód" z Węgrami. Morawiecki potwierdza

- Potwierdzam słowa premiera Orbana, że drogi Polski i Węgier się rozeszły - powiedział w piątek premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu oświadczył ponadto, że "Polska nie bierze żądanego udziału w wojnie na Ukrainie". - Wojna toczona jest przez Ukraińców - podkreślił. Zaznaczył też, że "bohaterska walka Ukraińców wspierana jest przez broń - głównie amerykańską, ale także brytyjską, polską i z wielu innych miejsc - praktycznie z całej Europy, której celem jest "pomóc im w obronie suwerenności".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wielki chaos na lotniskach. W Niemczech dramatycznie brakuje rąk do pracy

Premier Morawiecki wyjaśnił, że Polska poprzez swoje działania stara się pomóc Ukrainie "przetrwać przeważający napór wroga, agresora, brutalną napaść rosyjską".

dy5vovv

- Chcemy, żeby Ukraina przetrwała i utrzymała swoją integralność terytorialną, swoją suwerenność - podkreślił. - Wierzę, że tak się stanie - powiedział szef polskiego rządu.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dy5vovv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dy5vovv
Więcej tematów