Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro skieruje do Trybunału Konstytucyjnego sprawę drukarza. "Gwałt państwa na wolności"

- To jest zmuszanie obywateli do wykonywania usług, które są sprzeczne z ich wartościami - powiedział Zbigniew Ziobro. Zdaniem ministra sprawiedliwości SN popełnił błąd, oddalając kasację ws. drukarza z Łodzi. Mężczyzna nie chciał wydrukować plakatów dla fundacji LGBT.

Zbigniew Ziobro skieruje do Trybunału Konstytucyjnego sprawę drukarza. "Gwałt państwa na wolności"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
dzyr9ka
dzyr9ka

- Sąd Najwyższy wypowiedział się przeciwko wolności - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podkreślił, że drukarz nie chciał piętnować homoseksualistów, tylko odmówił wydrukowania plakatów, które promują ich środowisko.

- To jest zmuszanie obywateli do wykonywania usług, które są sprzeczne z ich wartościami - powiedział. - Państwo nie powinno w drodze przemocy wymuszać takich zachowań - stwierdził. I uznał, że próba wymuszenia, by drukarz zaangażował się w promowanie treści, z którymi się nie zgadza jest "gwałtem państwa na wolności".

Minister sprawiedliwości stwierdził, że skieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego i ma nadzieję, że zostanie rozpatrzona na korzyść mężczyzny. - Jeśli się tak nie stanie, będę dążył do wyeliminowania przepisu, który stał się podstawą wydania wyroku - powiedział.

Zobacz także: Pada pytanie o obiektywizm TVP. Jacek Sasin: ja wiem, słabo oglądam

W czwartek SN, po rozpoznaniu kasacji wniesionej przez prokuratora generalnego na korzyść Adama J, oddalił ją. Uznał, że mężczyzna nie mógł odmówić wykonania roll-upu dla fundacji LGBT.

Drukarz z Łodzi stwierdził, że nie chciał przyczyniać się do promocji ruchów LGBT. Sprawa trafiła do sądu. Niekorzystne dla niego orzeczenia zapadały w kolejnych instancjach. We wrześniu 2017 r. prokurator generalny skierował do Sądu Najwyższego kasację od wcześniejszego wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzyr9ka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzyr9ka
Więcej tematów