Trwa ładowanie...
d403yms

Zbigniew Ziobro: Małgorzata Gersdorf naraża się na odpowiedzialność dyscyplinarną

- Małgorzata Gersdorf powinna zwołać posiedzenie KRS w ciągu miesiąca, ponieważ tak mówi regulamin KRS – mówił Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziobro zwrócił się o niezwłoczne zwołanie posiedzenie KRS
Ziobro zwrócił się o niezwłoczne zwołanie posiedzenie KRS (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d403yms

- W tej chwili niestety pani pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf blokuje powołanie Krajowej Rady Sądownictwa, narażając się na odpowiedzialność dyscyplinarną – powiedział Zbigniew Ziobro w Telewizji Trwam. - W mojej ocenie, z tego powodu są określone konsekwencje dla sądownictwa. Pani prezes nie może abstrahować od tego, że może to jej zachowanie być przedmiotem oceny – dodał.

Jak mówił, Małgorzata Gersdorf pełni funkcję publiczną i jej prywatne poglądy nie powinny wpływać na jej działania. Zdaniem Zbigniewa Ziobry, pierwsza prezes SN swoją postawą "pokazuje brak woli rozwiązania problemu związanego z wymiarem sprawiedliwości".

Zbigniew Ziobro przypomniał, że zwrócił się o niezwłoczne zwołanie posiedzenie KRS, czyli w ciągu tygodnia, dwóch.

d403yms

W odpowiedzi Małgorzata Gersdorf zapewniła, że dopełni swoich obowiązków. Zwróciła się też do marszałka Sejmu o wyjaśnienie wątpliwości dot. wskazywania 6 marca kandydatów do KRS. Nowa Rada nie ma ani przewodniczącego, ani wiceprzewodniczącego, dlatego zgodnie z przepisami pierwsze posiedzenie KRS zwołuje pierwsza prezes SN.

Zobacz także: Bielan ucina spekulacje ws. Kaczyńskiego. Mówi, jak jest naprawdę

d403yms

Podziel się opinią

Share

d403yms

d403yms
Więcej tematów