Trwa ładowanie...
d2anyc4

Zawiadomienie PO ws. wypadku szefa MON - do prokuratury w Poznaniu

Zawiadomienie posłów PO ws. wypadku z udziałem samochodu wiozącego szefa MON Antoniego Macierewicza pod Toruniem przekazano do działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald - poinformował Bartosz Wieczorek z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.
Share
Zawiadomienie PO ws. wypadku szefa MON - do prokuratury w Poznaniu
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d2anyc4

- Sprawa według właściwości została przekazana do działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald z uwagi na to, że ta prokuratura prowadzi postępowanie tożsame i powiązane rzeczowo z treścią zawiadomienia - powiedział p.o. zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód Bartosz Wieczorek.

Zawiadomienie posłów PO dotyczy zarówno przekroczenia uprawnień ze strony ministra Macierewicza, który - według zawiadamiających - mógł wykorzystać swe kompetencje i nakłaniać kierowcę pojazdu do niezachowania ostrożności, przekroczenia przepisów w ruchu drogowym, jak i sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Wieczorem w środę 26 stycznia na drodze krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym k. Torunia, doszło do wypadku z udziałem samochodu, w którym jechał szef MON. W kolizji uczestniczyło 8 pojazdów, w tym dwa z kolumny żandarmerii wojskowej. Macierewicz, który wracał z sympozjum "Oblicza dumy Polaków", zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, nie ucierpiał. Przesiadł się do innego samochodu i wrócił do Warszawy, gdzie jeszcze tego dnia wieczorem wziął udział w gali przyznania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowiek Wolności tygodnika "wSieci".

d2anyc4

Podziel się opinią

Share
d2anyc4
d2anyc4
Więcej tematów