Trwa ładowanie...

Zaszczepiony Hołownia ostro odpowiedział Dudzie

Lider Polski 2050 poinformował na Facebooku, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki Pfizera. W komentarzach pojawiło się wiele krytycznych głosów, natomiast w obronie polityka stanął prezydent Andrzej Duda. Na odpowiedź Hołowni nie trzeba było długo czekać.
Share
Zaszczepiony Hołownia ostro odpowiedział Dudzie
Zaszczepiony Hołownia ostro odpowiedział DudzieŹródło: EASTNEWS, Fot: JACEK DOMINSKI
d2cnfcu

Lider Polski 2050 odpowiedział prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

"Nikt, kto szczepienia nazywa słabością, podczas trzeciej fali pandemii, gdy umierają Polki i Polacy, nie ma prawa nazwać siebie samego patriotą. Życzę Panu udanej dalszej części wieczoru"- napisał na Twitterze.

Zamieszanie w harmonogramie szczepień

W czwartek rano minister Dworczyk poinformował, że rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 59. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

d2cnfcu

Kilka godzin później okazało się, że doszło do "usterki". Rejestrację wstrzymano, a do zapisanych w tej grupie osób miał dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Szymon Hołownia zaszczepiony

Z możliwości przyjęcia szczepionki skorzystał m.in. lider Polski 2050, Szymon Hołownia. Jak napisał na Facebooku: "Przyznaję: nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz - dzięki ministrowi Dworczykowi - już wiem. W czasie środowo - czwartkowego zamieszania, system przydzielił mi właśnie ten punkt szczepień, ponad 90 km od domu, ale co tam - przejechałbym nawet 1090".

Pod wpisem zawrzało, a polityk tłumaczył później, że chciał przekazać swój termin osobie starszej, ale nie było takiej możliwości technicznej.

d2cnfcu

Hołownia napisał również, że jego zdaniem "Krajowy System Szczepień to bałagan taki, że łeb urywa. Milion niezaszczepionych wciąż seniorów, czekające osoby z chorobami przewlekłymi, tworzenie i kasowanie grup - antyteza zarządzania kryzysowego".

Andrzej Duda "w obronie" Hołowni

Sprawę skomentował prezydent Andrzej Duda.

"Proponuję zostawić Szymona Hołownię w spokoju. Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie on jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości. Pomijam już fakt, że wszelkie przejawy hejtu w Wielkanoc to po prostu wstyd! Wyluzujcie. Wesołego Alleluja!" - napisał na Twitterze.

d2cnfcu

Polexit realny? Były szef MSZ przewrotnie odpowiedział

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cnfcu

Podziel się opinią

Share
d2cnfcu
d2cnfcu
Więcej tematów