Trwa ładowanie...

Zaskakujące słowa o minister. Elżbieta Rafalska o PiS i 500+

Będzie nam pani brakowało - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, wręczając w Gdańsku kwiaty minister Elżbiecie Rafalskiej. Te słowa zaskoczyły najwyraźniej przyszłą europosłankę.

Share
Zaskakujące słowa o minister. Elżbieta Rafalska o PiS i 500+
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d187733

Piotr Duda wręczał kwiaty - gratulował sukcesu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale przede wszystkim dziękował minister pracy podszas obchodów w Stoczni Gdańskiej.

- Za pracę na rzecz rodziny, za pracę przewodniczenia Radzie Dialogu Społecznego, dziękuję za wszystko, za te dobre, a może i grosze czasami dni. Będzie nam pani brakowało - stwierdził Duda.

d187733

Chcąc nie chcąc, szef związku zwrócił uwagę na dość niespodziewany sukces wyborczy minister, który miał zaskoczyć nawet PiS przy planowaniu rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego. Pojawiły się nawet obawy o zmiany w realizacji programów socjalnych PiS, w tym 500+.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Minister Rafalska dziękując za kwiaty, zaznaczyła więc, że działań PiS nie można utożsamiać tylko z jej zadaniami. - Proszę nie personalizować naszych programów społecznych z moją osobą - powiedziała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

d187733

- Byłam tylko zwyczajnym wyrobnikiem - zastrzegła.

Zgrzyt podczas powitania

W Gdańsku jest również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przyjechał na dzień przed obchodami 4 czerwca, aby wziąć udział w konferencji naukowej z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Wcześniej szef polskiego rządu złożył kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Przed Europejskim Centrum Solidarności spotkał prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, która chciała zaprosić go do rozmowy przy okrągłym stole. Szef rządu zignorował jej prośbę.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d187733

Podziel się opinią

Share
d187733
d187733
Więcej tematów