Trwa ładowanie...

Zaprzysiężenie nowych ministrów. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim

O godzinie 15 w środę rozpocznie się zaprzysiężenie nowych ministrów zdrowia oraz spraw zagranicznych. Zbigniew Rau zastąpi Jacka Czaputowicza w MSZ, a Adam Niedzielski przejmie stery po Łukaszu Szumowskim.

Share
d8jktbl

Już o godzinie 15 w środę w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów.

Zmiany w kierownictwie resortów spraw zagranicznych oraz zdrowia znane są od 20 sierpnia. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau zastąpi prof. Jacka Czaputowicza. Z kolei za Łukasza Szumowskiego przyjdzie Adam Niedzielski, który obejmie stery w Ministerstwie Zdrowia.

Adam Niedzielski to dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. - Przed służbą zdrowia, poza radzeniem sobie z koronawirusem, są kolejne zadania, do jakich należy m. in. jej usprawnienie - tłumaczył podczas ogłaszania decyzji premier Morawiecki.

d8jktbl

Z kolei Zbigniew Rau to dotychczasowy przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Był także przewodniczącym delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Przysięgę od nowych ministrów przyjmie prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d8jktbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8jktbl
d8jktbl
Więcej tematów