Trwa ładowanie...

Zaprzysiężenie nowych ministrów. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim

O godzinie 15 w środę rozpocznie się zaprzysiężenie nowych ministrów zdrowia oraz spraw zagranicznych. Zbigniew Rau zastąpi Jacka Czaputowicza w MSZ, a Adam Niedzielski przejmie stery po Łukaszu Szumowskim.

d1eeb39
d1eeb39

Już o godzinie 15 w środę w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów.

Zmiany w kierownictwie resortów spraw zagranicznych oraz zdrowia znane są od 20 sierpnia. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau zastąpi prof. Jacka Czaputowicza. Z kolei za Łukasza Szumowskiego przyjdzie Adam Niedzielski, który obejmie stery w Ministerstwie Zdrowia.

Adam Niedzielski to dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. - Przed służbą zdrowia, poza radzeniem sobie z koronawirusem, są kolejne zadania, do jakich należy m. in. jej usprawnienie - tłumaczył podczas ogłaszania decyzji premier Morawiecki.

Z kolei Zbigniew Rau to dotychczasowy przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Był także przewodniczącym delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

d1eeb39

Przysięgę od nowych ministrów przyjmie prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1eeb39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eeb39
Więcej tematów