Trwa ładowanie...
d1s6d0z

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Lewica manifestuje przed Sejmem z tęczową flagą

O godzinie 10 rozpoczęło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta Polski. Nie brakuje kontrowersji. Przed Sejmem pojawiły się posłanki Lewicy, które manifestowały swoje niezadowolenie, stojąc z flagami: biało-czerwoną i tęczową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Posłanki Lewicy manifestują przed Sejmem z tęczową flagą
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Posłanki Lewicy manifestują przed Sejmem z tęczową flagą (Twitter.com)
d1s6d0z

Trwa zaprzysiężenie Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 na sali plenarnej posiedzeń Sejmu.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Lewica protestuje pod Sejmem

Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta wciąż budzi wiele kontrowersji. Przed Sejmem na Wiejskiej pojawiły się posłanki Lewicy, które manifestowały w obronie równości osób ze społeczności LGBT.

d1s6d0z

ZOBACZ TEŻ RELACJĘ NA ŻYWO MINUTA PO MINUCIE

Na zdjęciach publikowanych m.in. przez Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk widać, jak posłanki Lewicy stoją twarzą do budynku parlamentu, trzymając flagi: biało-czerwoną oraz tęczową.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Lewica z tęczową flagą

"Jesteśmy pod Sejmem. Będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze - że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem" - napisała Dziemianowicz-Bąk na Twitterze.

d1s6d0z

Z kolei Paulina Matysiak cytuje art. 32 konstytucji. "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne" - pisze posłanka.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Długa lista nieobecnych

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Włodzimierza Czarzastego klub Lewicy pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Zabraknie z kolei posłów Koalicji Obywatelskiej. Jak poinformował Borys Budka, na uroczystości stawi się delegacja poselska, jednak nie będzie w niej liderów ugrupowania.

Lista nieobecnych jest długa. Na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy nie pojawi się także Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Wśród osób związanych z opozycją nie pojawi się także senator Wadim Tyszkiewicz oraz europosłowie: Róża Thun, Radosław Sikorski oraz Leszek Miller. Zabranie też Rafała Trzaskowskiego, który "będzie poza Warszawą".

Relacja z zaprzysiężenia Andrzeja Dudy już o godzinie 10 na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w naszych mediach społecznościowych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz infomacje!

d1s6d0z

Podziel się opinią

Share
d1s6d0z
d1s6d0z
Więcej tematów