Trwa ładowanie...
d17tfc5

Zamieszanie z dymisją dyrektora szpitala MSWiA. Resort: złożył rezygnację

prof. Marek Durlik nie jest już dyrektorem szpitala MSWiA w Warszawie. Według komunikatu resortu sam złożył rezygnację. Wcześniej, z nieoficjalnych informacji wynikało, że dymisja może mieć związek ze słynną sprawą doktora G.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamieszanie z dymisją dyrektora szpitala MSWiA. Resort: złożył rezygnację
(WP.PL, Fot: Sylwia Preiss)
d17tfc5

W czwartek późnym wieczorem minister Mariusz Błaszczak odwołał całe kierownictwo Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - poinformował portal politykazdrowotna.com. Portal, powołując się na nieoficjalne informacje podał, że na dymisji prof. Durlika miało bardzo zależeć ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

12 lutego 2007 roku w został zatrzymany przez CBA doktor Mirosław Garlicki. Dwa dni póżniej, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński poinformowali, że prokurator postawił lekarzowi 20 zarzutów, w tym zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym. To wtedy padły słynne słowa ministra Ziobry: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”. Garlicki pozwał Ziobrę za te słowa.

Dlaczego ministrowi Ziobrze mogłoby zależeć na dymisji prof. Durlika? Bo ten, w wypowiedziach medialnych, bronił Mirosława Garlickiego. Krótko potem na jakiś czas odszedł ze stanowiska dyrektora szpitala MSWiA.

d17tfc5

MSWiA: Prof. Marek Durlik złożył rezygnację z funkcji dyrektora

Resort w spacjalnym komunikacie potwierdził, że prof. Durlik nie jest już dyrektorem szpitala. Poinformował jednak, że to profesor "złożył rezygnację z funkcji dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie". W komunikacie sprostowano też informację dotyczącą zastępców dyrektora - wszyscy oni pozostają na swoich dotychczasowych stanowiskach.

Prof. Durlik z przerwami pełnił funkcje dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie od 1998 roku. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, onkologicznej i transplantologii klinicznej. Od 2005 roku jest także Kierownikiem Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w szpitalu MSWiA. Na tym stanowisku - jak poinformowało MSWiA w komunikacie - pozostanie nadal.

Źródło: politykazdrowotna.com, PAP

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów