Trwa ładowanie...
d7hm0a1

Zamieszanie wokół Wojciecha Dąbrowskiego z Polskiego Radia. Od 17 lipca dziennikarz wraca do pracy

Dziennikarz Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski został wysłany na nieplanowany urlop. Zasugerowano mu, że już nie wróci do pracy. Wszystko z powodu wywiadu, jaki przeprowadził z premier Beatą Szydło. Ale wszystko jest już jasne: dziennikarz wraca do pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamieszanie wokół Wojciecha Dąbrowskiego z Polskiego Radia. Od 17 lipca dziennikarz wraca do pracy
(PAP)
d7hm0a1

Wiadomość o rzekomym zwolnieniu Wojciecha Dąbrowskiego zelektryzowała świat mediów. Prowadzący poranne wywiady z politykami w radiowej Jedynce został wysłany na nieplanowany wcześniej urlop.

W dodatku prowadzącemu "Sygnały Dnia" miano zasugerować, że po urlopie może już nie wrócić do pracy. O wyjaśnienie i polubowne zakończenie całej sprawy apelowało do kierownictwa Polskiego Radia Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Tomasz Terlikowski mówił wręcz o "kompromitacji" premier i Polskiego Radia.

d7hm0a1

Ale już wszystko jasne: od 17 lipca wraca on do prowadzenia audycji publicystycznych, w tym "Sygnałów Dnia". Polskie Radio zdementowało również informacje o zwolnieniu Dąbrowskiego.

Nowy abonament coraz bliżej. Nikt nie uniknie płacenia - zobacz

Prezes zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala spotkał się z dziennikarzem oraz dyrektorem Programu Pierwszego PR Rafałem Porzezińskim. Jak podkreślono, celem spotkania było wyjaśnienie wątpliwości związanych z ostatnimi publikacjami odnośnie red. Dąbrowskiego.

d7hm0a1

Dąbrowski wraca do pracy. Prezes Polskiego Radia: nikt nie chciał go zwolnić

"Strony oświadczają, iż z Redaktorem Wojciechem Dąbrowskim nie został rozwiązany stosunek pracy w Polskim Radiu. Prezes Zarządu Polskiego Radia deklaruje, iż w ogóle nie było takiego zamiaru oraz że nikt nie występował do Zarządu Polskiego Radia z takim wnioskiem" - czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, zarówno władze Polskiego Radia jak i Wojciech Dąbrowski nie będą dalej komentować całej sprawy.

Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

d7hm0a1

Podziel się opinią

Share
d7hm0a1
d7hm0a1
Więcej tematów