Trwa ładowanie...

Zamachowiec złapany na gorącym uczynku. Rosyjski agent aresztowany na Ukrainie

Na Ukrainie zatrzymano agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego, który miał przygotować serię zamachów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że obcokrajowca zatrzymano na gorącym uczynku.

Ukraińskie służby w akcjiUkraińskie służby w akcjiŹródło: East News, fot: Wojtek Laski
d2e3kfq
d2e3kfq

Z informacji, które przekazała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), wynika, że zatrzymany agent to obcokrajowiec, który okresowo przyjeżdżał na Ukrainę. W tym czasie miał wypełniać zadania rosyjskich służb specjalnych.

Rosyjski agent zatrzymany na Ukrainie

Co więcej, agent miał otrzymywać polecenia od przedstawicieli rosyjskiego wywiadu wojskowego, którzy działają z terytorium separatystycznego Naddniestrza w Mołdawii.

Zdaniem SBU agent poprzez dywersje i ataki terrorystyczne miał rozchwiać społeczno-polityczną sytuację w obwodzie odeskim.

d2e3kfq

Ukraińskie służby ustaliły, że aresztowany mężczyzna jest odpowiedzialny m.in. za podpalenie pojazdu służb zbrojnych Ukrainy w grudniu i uszkodził pomnik, który poświęcony jest Ukraińcom, którzy zginęli w wojnie w Donbasie.

Jak twierdzi SBU, na tym jego zadania się nie skończyły. W dalszej kolejności miał się zająć biurami organizacji społecznej, które mają patriotyczny charakter, a także wojskowym sprzętem.

Zdaniem Służb Bezpieczeństwa Ukrainy rosyjskie służby, angażując w te działania specjalnego agenta, chciały przeprowadzić operacje informacyjno-psychologiczne w kontekście rzekomej "obecności na terenie obwodu odeskiego prorosyjskiego podziemia i antyukraińskich nastrojów mieszkańców".

Zobacz też: 100 tysięcy zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. "Możemy tylko milczeć"

Agent zatrzymany na gorącym uczynku

Służby zatrzymały rosyjskiego agenta na gorącym uczynku, gdy spotkał się z wykonawcą poleceń. SBU dodały, że zatrzymany wyznaczał nowe zadania, które dotyczyły podpalenia sprzętu wojskowego i przekazania pieniędzy za poprzednie podpalenia pojazdu sił zbrojnych.

d2e3kfq

Agent został aresztowany. Poinformowano go o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z artykułu dotyczącego ataku terrorystycznego.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2e3kfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3kfq
Więcej tematów