Trwa ładowanie...

Nielegalnie przedostali się do Polski. Straż Graniczna pokazała film

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej wciąż trwa. Jednak jego skala jest o wiele mniejsza niż w poprzednich miesiącach. We wtorek Straż Graniczna opublikowała wideo z nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom udało się przedostać do Polski.

Straż Graniczna przekazała najnowsze informacje dot. sytuacji na granicyStraż Graniczna przekazała najnowsze informacje dot. sytuacji na granicyŹródło: Straż Graniczna
d3q7l0s
d3q7l0s

Służby poinformowały o tym, że w poniedziałek 10 stycznia granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Nie odbyło się bez niebezpiecznych incydentów.

Incydenty na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna ujawnia

W komunikacie służb opublikowanym w mediach społecznościowych możemy przeczytać, że na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę.

Natomiast na odcinku, który pilnowany jest przez placówkę Straży Granicznej w Terespolu, dwóch obywateli Kuby przedostała się na stronę polską.

d3q7l0s

Cudzoziemcy wykorzystali do tego most graniczny. Przechodzili po jego elementach konstrukcyjnych.

Zobacz też: Rośnie liczba fałszywych certyfikatów covidowych. "Jest to polska cecha narodowa"

Nielegalnie przedostali się do Polski. Wideo od Straży Granicznej

Straż Graniczna opublikowała również nagranie z kamer termowizyjnych. Służby przekazały, że materiał przedstawia próbę nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

d3q7l0s

Doszło do niej w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Szudziałowie.

"Służby białoruskie przecięły concertinę, obrzucały kamieniami pojazdy Straży Granicznej i patrole służb polskich" - dodano w komunikacie. Grupie 16 cudzoziemców udało się nielegalnie przedostać na polską stronę. Te osoby zostały zatrzymane.

Kryzys na granicy. Raport Straży Granicznej

Straż Graniczna poinformowała również o tym, że gwałtowny wzrost prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej służby odnotowały w sierpniu 2021 roku. Było ich wtedy 3531.

d3q7l0s

A we wrześniu już 7667. Najwięcej było jednak w październiku. W tym miesiącu Straż Graniczna odnotowała 17 447 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W listopadzie było ich już 8917, a w grudniu 1717.

Źródło: Straż Graniczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3q7l0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q7l0s
Więcej tematów