Trwa ładowanie...
d2hznab

Zamach z 11 września - pożegnalny list terrorysty

Niemiecki tygodnik Focus pisze, że jeden z
terrorystów-samobójców, uczestniczących we wrześniowych zamachach w
Stanach Zjednoczonych, w przeddzień ataku wysłał
pożegnalny list do swojej niemieckiej przyjaciółki w
Bochum. List z nieznanych powodów nie dotarł do adresatki.

d2hznab
d2hznab

Terrorysta, 26-letni Ziad Jarrah, leciał samolotem, który rozbił się pod Pittsburgiem. Był jednym z 3 uczestników zamachu, którzy wcześniej mieszkali i studiowali w Hamburgu. Pisał do przyjaciółki, że w Stanach Zjednoczonych ma do wykonania niezwykle ważne zadanie i z akcji tej nie wróci żywy.

Poza listem, który Scheuten opisała jako miłosny list pożegnalny, przesyłka zawierała także dokumenty dotyczące szkolenia lotniczego Dżarraha oraz podręczniki nurkowania.

Zrobiłem, co musiałem zrobić - cytuje fragmentu listu niemiecki tygodnik Der Spiegel. Powinnaś być bardzo dumna, ponieważ to wielki zaszczyt i na końcu zobaczysz, że każdy będzie szczęśliwy.

Według magazynu, czterostronicowy list ma datę 10 września i prawdopodobnie został napisany na kilka godzin przed atakami na World Trade Center i Pentagon. Ze względu na błąd w adresie, paczka wróciła do USA i w zeszłym tygodniu wpadła w ręce FBI.

d2hznab

26-letni Libańczyk Dżarrah często odwiedzał w Bochum swoją dziewczynę, Turczynkę z pochodzenia, Aysę Sengun. On sam mieszkał i studiował w Hamburgu. Razem z nim mieszkali w tym mieście dwaj inni domniemani porywacze z 11 września - Mohamed Atta i Marwan Al- Shehhi.

Kilkustronicowy list badali również eksperci z niemieckiego Urzędu Kryminalnego - by sprawdzić, czy między wierszami nie zawiera ukrytych informacji o ewentualnych planach dalszych zamachów lub wskazówek na temat innych członków terrorystycznej siatki w Niemczech. (in)

d2hznab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hznab
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj