Trwa ładowanie...
d3nbxy0

Zakaz propagowania mniejszości seksualnych w Łęczycy. Szkoła zmienia kontrowersyjny statut

W Łęczycy statut szkoły zabraniał uczniom "propagowania mniejszości seksualnych". Dyrektor placówki zapewniał, że zmieni kontrowersyjny zapis. Punkt został wykreślony, ale wciąż istnieją inne obostrzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoła w Łęczycy zmieniła statut ws. noszenia ubrań promujących mniejszości seksualne
Szkoła w Łęczycy zmieniła statut ws. noszenia ubrań promujących mniejszości seksualne (iStock.com, Fot: Ramann)
d3nbxy0

O Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy (woj. łódzkie) zrobiło się głośno pod koniec stycznia. Wszystko za sprawą fragmentu statutu placówki, który zabraniał uczniom "zakładania ubrań promujących treści zabronione prawem, faszystowskie, nazistowskie, promujące nałogi, obrażające godność człowieka i mniejszości seksualne". Kontrowersje budził ostatni punkt.

Sprawa ujrzała światło dziennie dzięki aktywistce Sieci Obywatelskiej - Watchdog Polska Alinie Czyżewskiej. Zareagował dyrektor szkoły, który przekonywał, że "dokument jest stary i przyjęty za jego poprzedników". Dodał, że "dawno nikt go nie czytał i statut zostanie zmieniony w kontrowersyjnych punktach".

Przeczytaj: "Zakaz propagowania mniejszości seksualnych". Kontrowersyjny zapis w statucie szkoły

d3nbxy0

Po analizie i konsultacjach z samorządem uczniowskim i radą rodziców szkoła usunęła niefortunny zapis. Słowa o mniejszościach seksualnych zostały wykreślone. Pozostałe obostrzenia wciąż obowiązują. Dodano również punkt o zakazie propagowania treści komunistycznych. "Dyrektor zareagował szybko. Gratuluję" - skomentowała Czyżewska.

Przeczytaj również: Uczniowie ILO w Rzeszowie protestują. Chodzi o "dress code". Sprawdziliśmy, co mówi o tym statut szkoły

Zobacz też: Robert Biedroń o Walentynkach. To dla niego wyjątkowa data

d3nbxy0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3nbxy0

d3nbxy0
d3nbxy0
Więcej tematów