Trwa ładowanie...
d3h8a5f
d3h8a5f

Zagrożenie powodziowe w Czechach

Na wielu odcinkach rzek czeskiego Śląska, północnych Moraw oraz podnóża Karkonoszy, a więc na terenach sąsiadujących z Polską, po intensywnych opadach deszczu ogłoszono we wtorek stan zagrożenia powodziowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3h8a5f

Drugi stopień zagrożenia powodziowego, czyli stan pogotowia, obowiązuje na Odrze w Bartoszowicach i w powiecie Novy Jiczin. Zdaniem meteorologów intensywne deszcze, które padały przez ostatnich kilka dni, mają ustać w środę. Poziom wód w rzekach powinien się wtedy ustabilizować.

Rośnie poziom wody w Opawie i jej dopływach w okolicach Bruntalu przy granicy z Polską, gdzie ciągle pada. Na Opawie w miejscowości Karlovice i na Morawicy w miejscowości Branka obowiązuje już pierwszy stopień zagrożenia powodziowego, tzw. stan czuwania.

W dorzeczu Odry, Morawicy i Opawy spadło w nocy z poniedziałku na wtorek 50 litrów wody na metr kwadratowy. O wiele słabsze były opady w dorzeczu granicznej Olzy, płynącej przez Cieszyn, a także Ostrawicy i Luciny, gdzie w nocy na metr kwadratowy spadło 15 litrów wody. (jd)

d3h8a5f

Podziel się opinią

Share

d3h8a5f

d3h8a5f
Więcej tematów