Trwa ładowanie...

Zagraniczne media o pobiciu dziennikarza Polsatu

Wiadomość o pobiciu polskiego dziennikarza dotarła do zagranicznych mediów. Reporter Polsatu nagrywał materiał o Puszczy Białowieskiej, kiedy został napadnięty najprawdopodobniej przez pilarzy. Mężczyznę próbowano potrącić samochodem, zniszczono mu kamerę. O sprawie piszą m. in. CNBC i "Washington Post".

Zagraniczne media o pobiciu dziennikarza PolsatuŹródło: Twitter
ddliokc
ddliokc

"TV reporter filming in Polish forest attacked by loggers" ("Polski reporter telewizyjny zaatakowany przez drwali"), artykuły o podobnych tytułach pojawiły się na wielu zagranicznych portalach. Sprawą pobicia dziennikarza Polsatu zajęły się prestiżowe media europejskie i amerykańskie. Wśród nich CNBC i "Washington Post".

O sprawie pisaliśmy już wcześniej: Wojtek Zdanowicz, operator Polsat News, został napadnięty w Puszczy Białowieskiej. Napastnikom prawdopodobnie nie podobało się, że dziennikarz realizuje materiał o wycince Puszczy Białowieskiej. Do sieci trafiło nawet nagranie, na którym widać atak.

CNBC, "Washington Post", "Financial Post", "Boston Herald", "Montreal Gazette", "The New York Times", "Daily Mail", "Calgary Herald" - lista tytułów, które informują o sprawie jest długa i widać, że historia o napaści na operatora odbiła się szerokim echem. W każdym z artykułów wspomniana zostaje także rola Puszczy Białowieskiej i decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał przerwać wycinkę. Jak się jednak okazuje, nie przeszkodziło to drwalom konytnuować prac.

Zobacz też: Nitras kontra Szyszko

ddliokc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddliokc
Więcej tematów