Trwa ładowanie...

Mimo zakazu drwale wciąż tną drzewa w Puszczy Białowieskiej

Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał w piątek wstrzymanie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, jednak, jak donoszą aktywiści, ekipy drwali wciąż nie opuściły terenu i dalej tną drzewa.

Share
Mimo zakazu drwale wciąż tną drzewa w Puszczy Białowieskiej
Źródło: WP.PL, fot: Piotr Paciorek
d35nqi4

Aleksander Brzózka, rzecznik ministerstwa środowiska w wypowiedzi dla Polsat News powiedział, że resort dopiero w poniedziałek ustosunkuje się d otego dokumentu. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy w tej chwili trwa dalej wycinka. Okazuje się jednak, że aktywiści sfilmowali w sobotę trwającą wycinkę. Jak donoszą, widzieli przynajmniej cztery ekipy pilarzy. Operator Telewizji Polsat, który dokumentował akcję aktywistów w Puszczy Białowieskiej, został pobity przez pracowników Zakładu Usług Leśnych.

- Ci, którzy wycinają Puszczę, nie maja żadnych zahamowani. Tu powinna być natychmiastowa reakcja ministra Błaszczaka, ministra Ziobry. Nie może być tak, że ktoś wbrew prawu dokonuje wycinki najcenniejszego fragmentu polskiej przyrody - stwierdził poseł Borys Budka.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk wyjaśnia, że prace mogą zostać wstrzymane dopiero po decyzji ministerstwa. Dopóki nie będzie w tej sprawie oficjalnego dokumentu o wstrzymaniu prac w Puszczy Białowieskiej, "to w dalszym ciągu, no uważamy, że chronimy Puszczę Białowieską usuwając drzewa, które są niebezpieczne dla zdrowia, życia, takie, które są świeżo zasiedlone przez kronika drukarza". W planach jest wycięcie jeszcze ponad miliona drzew. Dalsze prowadzenie wycinki wbrew decyzji ETS może zakończyć się dla Polski dotkliwymi karami finansowymi ze strony Unii Europejskiej.

d35nqi4

Podziel się opinią

Share
d35nqi4
d35nqi4
Więcej tematów