Trwa ładowanie...

Mimo zakazu drwale wciąż tną drzewa w Puszczy Białowieskiej

Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał w piątek wstrzymanie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, jednak, jak donoszą aktywiści, ekipy drwali wciąż nie opuściły terenu i dalej tną drzewa.

Mimo zakazu drwale wciąż tną drzewa w Puszczy BiałowieskiejŹródło: WP.PL, fot: Piotr Paciorek
d2ztu3g
d2ztu3g

Aleksander Brzózka, rzecznik ministerstwa środowiska w wypowiedzi dla Polsat News powiedział, że resort dopiero w poniedziałek ustosunkuje się d otego dokumentu. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy w tej chwili trwa dalej wycinka. Okazuje się jednak, że aktywiści sfilmowali w sobotę trwającą wycinkę. Jak donoszą, widzieli przynajmniej cztery ekipy pilarzy. Operator Telewizji Polsat, który dokumentował akcję aktywistów w Puszczy Białowieskiej, został pobity przez pracowników Zakładu Usług Leśnych.

- Ci, którzy wycinają Puszczę, nie maja żadnych zahamowani. Tu powinna być natychmiastowa reakcja ministra Błaszczaka, ministra Ziobry. Nie może być tak, że ktoś wbrew prawu dokonuje wycinki najcenniejszego fragmentu polskiej przyrody - stwierdził poseł Borys Budka.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk wyjaśnia, że prace mogą zostać wstrzymane dopiero po decyzji ministerstwa. Dopóki nie będzie w tej sprawie oficjalnego dokumentu o wstrzymaniu prac w Puszczy Białowieskiej, "to w dalszym ciągu, no uważamy, że chronimy Puszczę Białowieską usuwając drzewa, które są niebezpieczne dla zdrowia, życia, takie, które są świeżo zasiedlone przez kronika drukarza". W planach jest wycięcie jeszcze ponad miliona drzew. Dalsze prowadzenie wycinki wbrew decyzji ETS może zakończyć się dla Polski dotkliwymi karami finansowymi ze strony Unii Europejskiej.

d2ztu3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ztu3g
Więcej tematów