Jakie są cechy osobowości Jana Pawła II? Zadanie w książce z historii rozpaliło sieć
W podręczniku dla IV-klasistów szkoły podstawowej znalazło się wzbudzające kontrowersję zadanie, w którym uczniowie musieli podać cechy osobowości Jana Pawła II. Spora część internautów zarzuciła ideologizację szkół, inni zaś nie widzą w tym zadaniu żadnego problemu.
"Wymień trzy cechy osobowości Jana Pawła II, które pozwoliły mu zyskać sympatię ludzi na całym świecie" – dokładnie tak brzmi treść jednego z zadań, które pojawiło się w podręczniku do historii dla czwartej klasy podstawówki.
Cechy osobowości papieża na lekcji historii
Po tym, jak zadanie wyciekło do mediów społecznościowych, wielu internautów ze zdziwieniem odebrało fakt, że tego typu zadanie zostało zamieszczone akurat w podręczniku od historii a nie np. religii. Niektórzy zarzucili również autorom podręcznika ideologizację szkół oraz, że o postaciach historycznych na lekcji historii powinno się rozmawiać w odniesieniu do ich czynów, a nie w kontekście ich osobowości.
Spora część osób staje jednak w obronie idei zadania, które postawiono przed IV-klasistami, podkreślając, że Jan Paweł II to bezdyskusyjnie postać historyczna i nie powinno się jej w żaden sposób pomijać. Zwracają także uwagę, że podobne zadania na historii pojawiają się m.in. w odniesieniu do postaci Józefa Piłsudskiego czy nawet Kleopatry.
Zadanie z Janem Pawłem II na konkursie polonistycznym dla dzieci
Zadanie z Janem Pawłem II, które podzieliło internautów znalazło się również jakiś czas temu na konkursie polonistycznym na Podkarpaciu. Dzieci miały wówczas za zadanie stworzyć wiadomość SMS z pytaniem skierowanym do polskiego papieża oraz opracować na nie odpowiedź.
Pełną treść pytania możesz przeczytać w artykule pt. Kontrowersje wokół konkursu dla dzieci. Padło pytanie o SMS do Jana Pawła II
Źródło: Twitter/WP Wiadomości
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kierownik projektu z pensją wiceministra. Nowe ekstrapłatne stanowiska w Kancelarii Premiera
ZOBACZ TEŻ: Skandaliczne słowa Grzegorza Brauna w Sejmie. Polityk PiS mówi wprost